1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 7 مهر 1393     |     کد : 658

نخستین شورای فرهنگی محلات در سطح کلانشهر تبریز توسط شهرداری منطقه 6 تشکیل شد.

به منظور ارتباط منسجم با شهروندان منطقه؛ شورای فرهنگی محلات در شهرداری منطقه 6 تشکیل شد

به منظور ارتباط منسجم با شهروندان منطقه؛
شورای فرهنگی محلات در شهرداری منطقه 6 تشکیل شد

نخستین شورای فرهنگی محلات در سطح کلانشهر تبریز توسط شهرداری منطقه 6 تشکیل شد.

به گزارش شهریار به نقل از  شهرداری منطقه 6 تبریز، فرهاد روشنی شهردار منطقه 6 در اولین نشست مشترک با شورای فرهنگی محلات شمالغرب تبریز، ضمن تاکید بر نقش مثبت شورای محلات در اداره منطقه، گفت: برخی مناطق پتانسیلهایی دارند که می توان با استفاده از آنها و تشکیل خانواده بزرگ مدیریت شهری، میزان هزینه ها و زمانبندی اجرای پروژه های مختلف را کاهش داد.

روشنی با بیان اینکه وظایف این شوراها تنها در حوزه فعالیتهای فرهنگی نیست، گفت: حوزه فرهنگی در قالب دین و آموزه های اسلامی مفاهیم و معانی گسترده ای دارد که در جهت خدمت به خلق متبلور گشته است.

وی افزود: آیتم های عملکرد، ردیف بودجه و وظایف شهرداری باید به شورای فرهنگی محلات تفهیم و کلیه مشکلات عمرانی، خدماتی، فرهنگی و رفاهی محلات در حوزه مدیریت شهری از طریق آنها به شهرداری ارجاع داده شود تا با ارسال به ستاد بودجه آنالیز فنی شود.

روشنی با بیان اینکه، اثبات خواهیم کرد که شهرداری متعلق به مردم است، گفت: 60 درصد درآمد شهرداری از محل عوارض مردم صرف هزینه های عمرانی و 40 درصد صرف هزینه های جاری و غالبا حقوق پرسنل می شود.

وی با تاکید بر اینکه باید فاصله مردم و مدیران شهرداری به صفر برسد، اظهار داشت: منطقه 6 شهرداری تبریز 120 هزار نفر جمعیت دارد و مسلما نخواهیم توانست با تک تک این افراد در ارتباط باشیم لذا در قالب شورای فرهنگی محلات اقدام کردیم.

 روشنی خاطرنشان کرد: اگر این ارتباط برقرار باشد مردم خواهند توانست به نمایندگی این شورا درخواستها و مطالبات خود را گزارش داده، با شفاف سازی عملکرد شهرداری و مطالبات شهروندان شهرداری را در اصلاح معضلات یاری رسانند.

 روشنی، به نمایندگان شورای محلات توصیه کرد: 80 درصد توان و بودجه و تخصص خود را صرف فرهنگسازی در حوزه مدیریت شهری بکنید که وظیفه ذاتی شهرداری است و در کنار آن سایر موارد ارشادی، تبلیغاتی، اجتماعی و سرمایه گذاری انجام می شود و تاثیر مستقیم آن باور متقابل مردم و مسئولان، کاهش هزینه و افزایش بهره وری خواهد بود.

گفتنی است، شورای فرهنگی محلات، متشکل از 5 شورای 6 نفره از محلات شنب غازان، کوی شهید بهشتی، حسینیه مهاجرین، شهرک امام (ره) و خطیب، با هدف استفاده از تجربیات مثبت گذشته در راستای رشد و شکوفایی منطقه تشکیل شده است.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر