1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 1 دي 1392     |     کد : 335

وعده فرهنگی شهردار تبریز/ از برگزاری فستیوال های بین المللی در تبریز حمایت می کنیم

شهردار تبریز وعده داد که از برگزاری و اجرای جشنواره ها و فستیوال های بین المللی فرهنگی و هنری در این شهر حمایت خواهد کرد.

وعده فرهنگی شهردار تبریز/
از برگزاری فستیوال های بین المللی در تبریز حمایت می کنیم   

شهردار تبریز وعده داد که از برگزاری و اجرای جشنواره ها و فستیوال های بین المللی فرهنگی و هنری در این شهر حمایت خواهد کرد.

به گزارش  معاونت فرهنگي و اجتماعي به نقل ازروابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، صادق نجفی در آیین اختتام چهارمین جشنواره سراسری عکس فیروزه با بیان اینکه تبریز به سبب قرار گرفتن در یک موقعیت ویژه از ویژگی های ممتازی برخوردار است اظهار داشت: مدیریت کلان شهرداری تبریز مصمم است با مساعدت شورای اسلامی شهر فضا را برای رخدادهای اثرگذار فرهنگی آماده سازد و تبریز را به مصداق تصریح شده در سند چشم انداز ایران 1404 تبدیل کند.
وی اعلام کرد: تلاش خواهم کرد با همراهی هنرمندان ارجمند این شهر جشنواره های فرهنگی و هنری بین المللی و ملی را در تبریز برگزار کنیم تا تبریز به شهری پویا و فرهنگی تبدیل شود.
وی یادآور شد: در این که فرهنگ محور توسعه است جای هیچ شک و شبهه ای نیست و همه می دانیم که تا توجهی به بخش فرهنگ صورت نگیرد، نمی توان انتظار توسعه همه جانبه داشت.
به گفته وی نگاه هنرمند به جامعه اش یک نگاه ویژه است که آن، توامان با دغدغه ای آمیخته به احساس و منطق اوست و این باید در بدنه مدیریت شهری خودش را نشان دهد.
وی با اشاره به تجارب شهرها و جوامع مختلف گفت: هیچ جامعه ای به بلوغ و توسعه پایدار نرسیده است مگر آنکه بخواهد از فرهنگ به عنوان یکی از محورهای این امر بهره ببرد.


بخش دوم و جنبی این آیین اختتام به پاسداشت یک عمر کوشش صادقانه استاد فقید عکاسی آذربایجان، خانعلی صیامی اختصاص داشت. صادق نجفی نیز در این بخش به ذکر گوشه ای برخوردهای خود با استاد فقید داشت.
وی با اشاره به برخوردهایی که با وی داشت افزود: استاد خانعلی صیامی تجسم انسانی منزه و شکسته نفس بود که در برابر همگان خاشع و متواضع بود و آدمی را به تحسین وا می داشت.
شهردار تبریز گفت: شاید سخن گزافی نباشد که بگوییم او بیش از هر سیاحی ایران را گشته و زیبایی های آن را ثبت کرده است.
وی ادامه داد: زمانی که بنده در مسئولیت های قبلی خود بودم و بنا به ضرورت به سفرهای خارجی می رفتم، همواره بسته ای از آثار استاد را به عنوان یادگاری به مسئولان کشور میزبان ارائه می کردم.PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر