پیوندها
 
تاریخ : سه شنبه 20 مهر 1400     |     کد : 2778

در فرهنگسرای الغدیربرگزار شد:

همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک

همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک و آیین تجلیل از نمونه‌های ترافیکی در تالار همایش‌های فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک و آیین تجلیل از نمونه‌های ترافیکی با حضور جانشین فرماندهی انتظامی استان، رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی ناجا، رییس پلیس راهور استان، رییس شواری اسلامی کلانشهر تبریز، مدیرکل مدیریت بحران استان، رییس فوریت‌های پزشکی استان، معاون اداره کل آموزش و پرورش استان، معاون حمل و نقل شهرداری تبریز و سایر مسئولین استانی در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد .
رییس پلیس راهور استان آذربایجان‌شرقی، سرهنگ منفرد در این آیین ضمن تبریک و گرامی‌داشت هفته نیروی انتظامی، با عنوان اینکه نقش پلیس ناظم بر انضباط است، گفت: پلیس راهور ۲ هدف جدی را در استان دنبال می‌کند، یکی در حوزه کاهش تصادفات و دیگری توسعه انضباط ترافیکی است.
سرهنگ منفرد گفت: پلیس به عنوان ناظم اجتماعی وظیفه نظارت بر اجرای دقیق هنجارهای رسمی جامعه را دارد و  براساس قوانین نظارت می‌کند تا جایی که اگر هنجارها و مقررات زیرپا گذاشته شود، برابر قانون رفتار نماید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ظرفیت بسیار فوق‌العاده‌ای در نهاد خانواده نهفته است، گفت: رعایت قوانین ترافیكی و احترام به بایدها و نبایدهای ترافیكی در خانواده، می‌تواند در شكل‌دهی و اثرگذاری بر رفتار افراد جامعه نقش داشته باشد.
جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان آذربایجان‌شرقی، سردار علی‌محمدی نیز در این آیین، با طرح موضوع پذیرش قوانین اجتماعی به‌عنوان یکی از مصادیق ارزشی و اخلاقی در جامعه گفت: پایبندی عموم شهروندان به هنجارهای ترافیکی، نشانگر انضباط اجتماعی و فرهنگ غالب در هر جامعه است که می‌توان با رویکرد و راهبردی آموزش محور به این مهم در جامعه دست یافت.
سردار علی‌محمدی، ایجاد زمینه مشارکت مردم در بحث فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن رعایت  قوانین و مقررات ترافیکی را به‌عنوان یکی از راهبردهای ناجا عنوان کرد و گفت: جلب مشارکت‌های اجتماعی منجربه خود انضباطی اجتماعی در جامعه می‌شود.
جانشین فرماندهی ناجا آذربایجان شرقی شعار هفته نیروی انتظامی را پلیس هوشمند، امنیت پایدار عنوان کرد و تعامل با مردم، استفاده از روش‌های آموزشی صحیح، بهره‌مندی از ظرفیت‌های فضای مجازی و استفاده از روش‌های مبتکرانه همچون همیار پلیس را از راهکارهای پلیس برای بهبود وضعیت و رعایت قوانین و مقرارت از سوی جامعه دانست.
گفتنی است در پایان این مراسم از 20نفر از فعالان پلیس راهور و فعالان فرهنگ ترافیکی تجلیل شد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر