پیوندها
 
تاریخ : پنجشنبه 22 مهر 1400     |     کد : 2777

نقش آفرینی سازمانهای مردم نهاد و معتمدین محلی در تاب آوری اجتماعی

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز بر نقش آفرینی سازمانهای مردم نهاد و معتمدین محلی در تاب آوری اجتماعی تاکید کرد.


جلسه شورای  تاب آوری اجتماعی شهرداری تبریز با حضور رئیس مرکز توسعه حل اختلاف دادگستری آذربایجان شرقی،  معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز و مدیران فرهنگی مناطق دهگانه ومدیران ستادی معاونت فرهنگی واجتماعی به منظور تشریج وظایف این شورا در معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز  تشکیل شد.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز  از تشکیل شورای  تاب آوری اجتماعی تحت نظارت ستاد ملی صبر  در شهرداری تبریز  خبر داده وافزود: ستاد تاب آوری اجتماعی شهرداری  با هدف  صیانت از حقوق شهروندان و صیانت از حریم افراد،  نهادینه کردن عدالت ترمیمی در جامعه و ساماندهی و فعال‌سازی ظرفیت‌های مردمی در موضوع صلح تشکیل شده و بحث‌های محوری آن شامل صلح، بخشایش و رضایت بر پایه آموزه‌های دینی است.
حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با اعلام اینکه مدیران فرهنگی مناطق دهگانه ومدیران ستادی معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز اعضای ستاد تاب آوری اجتماعی را تشکیل میدهند افزود: تمام تلاش خود را برای همراهی بیشتر و اجرای هر چه مطلوب‌تر این طرح به کار خواهیم بست تا بتوانیم از تمام ظرفیت‌های فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز برای فرهنگ سازی و  نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در بین شهروندان و مخاطبان مراکز فرهنگی شهرداری بهره‌برداری کنیم.
وی بیان داشت: اشاعه صلح و سازش از متعالی‌ترین ارزش‌های انسانی است که به کرات در متون دینی مورد تأکید قرار گرفته است و نیازمند جلب مشارکت های عمومی و ارتباط مؤثر با نخبگان، معتمدین محلی و سمن ها و نهادهای مردم نهاد است .
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف دادگستری آذربایجان شرقی استان نیز   در این جلسه  ضمن تقدیر وتشکر از شهرداری تبریز اظهار کرد: در راستای اجرای مصوبات ستاد صبر همه دستگاه ها و سازمان ها باید افرادی را به عنوان صلح یار معرفی کنند تا اختلافاتی که مربوط آن بخش است،  با کمک صلح یاران حل و فصل شود.
قربانی با تأکید بر اینکه با منشور نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در استان می توان از ظرفیت ادارات و اشخاص حقیقی و حقوقی برای حل و فصل اختلافات بهره مند شد، گفت: در این زمینه دادگستری آذربایجان شرقی به شدت نیازمند همکاری و تعامل با تمامی دستگاه های دولتی است
 


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر