پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 14 شهريور 1400     |     کد : 2759

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز:

کنگره شعر محرم می‌تواند در راستای شناسایی شاعران جوان و استعدادهای نو گام بردارد

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریزعنوان کرد: سومین کنگره شعر محرم می تواند با شناخت دقیق از شعرای منطقه به خصوص استان باتمرکز بر روی شاعران جوان ، درراستای شناسایی و شناساندن استعدادها حرکت کند.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی در خصوص برگزاری سومین دوره ی کنگره شعر محرم اظهار کرد: اگر این کنگره بتواند در مسیر درست به دور از حواشی و جانب نگری ها به متن شعر و ادبیات رثایی بپردازد می‌تواند محملی برای کشف استعدادهای جوان باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه باعلم بر اینکه شعر آیینی شعر تبلیغ است، بیان کرد: باید توجه داشت که بسامد بالای محتوا و مضامین عاشورا در شعر آیینی، نباید موجب  فروکاست شانیت اهل بیت علیهم السلام گردد،اگر این مهم بدست آید قطعا شاهد تاثیر چشمگیر واقعه‌ی عاشورا در ادبیات خواهیم بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز  در بخش دیگری از سخنان خود افزود: گروه‌هایی متشکل از جوانان و نخبگان در حوزه‌ی فرهنگ و مذهب در این مدت توانسته اند خلا تولید محتوا در فضای مجازی را با برنامه‌ی متنوع و فاخر پر کنند، استفاده از تجربه‌های موفق این گروه‌ها می‌تواند زمینه ساز برگزاری هرچه باشکوه‌تر این برنامه باشد.

حمیدی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: امید است که باعنایات خاصه‌ی ذوات مقدسه علی الخصوص سیدالشهدا علیه السلام بتوانیم در نشر معارف و فرهنگ والای آل الله قدمی برداشته باشیم.

سومین کنگره شعر محرم ویژه استان‌های شمالغرب کشور با حضور شعرای آیینی و ارزشی استان‌های. آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و زنجان برگزار می‌شود.
علاقه مندان می‌توانند آثار خود را به شماره. ۰۹۱۴۳۳۲۰۱۷۹ از طریق تمامی پیام رسان های فضای مجازی و یا دبیرخانه مرکزی به نشانی تبریز -بلوار ۲۹ بهمن- مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن- طبقه دوم- سازمان بسیج هنرمندان آذربایجان شرقی.  تا ۲۲ شهریور ماه سال جاری ارسال کنند. 
اختتامیه‌ سومین کنگره شعر محرم در هفته دقاع مقدس ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر