پیوندها
 
تاریخ : سه شنبه 12 مرداد 1400     |     کد : 2751

فضایی برای بازی های بومی و محلی در پارک‌ها احداث می شود

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز گفت: فضایی برای انجام و برگزای بازی‌های بومی و محلی در پارک‌های کودک ایجاد می شود.

حجت‌الاسلام  والمسلمین احمد حمیدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اجرائی شهر دوستدار کودک اظهار کرد: در سال ۹۴ ما در تمام فرهنگسراهای شهر، بازی «قوناق باجی» را اجرا کردیم که علی رغم استقبال خوب، با هجمه‌هایی مواجه شدیم.

او افزود:این بازی بومی مفاهیم بسیاری دارد که می‌توانیم با حداقل هزینه فضاهایی متناب با این بازی  سبک زندگی ایرانی و اسلامی و بومی را از آن طریق آموزش دهیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز تصریح کرد: می‌توانیم فضایی برای ایجاد ایستگاه‌های قصه‌گویی نیز ایجاد کنیم که در گذشته نیز تجربه موفقی در این زمینه داشتیم.

او اضافه کرد: برخی از مربیان ما که سواد و ذوق و علاقمندی خاصی به حوزه قصه‌گویی دارند، می‌توانند در پارک‌های کودک در این حوزه فعال باشند.

حمیدی خاطرنشان کرد: در کتب آموزش شهروندی نیز می‌توانیم فضایی برای آموزش و حفظ مجموعه اشعار ترکی (حیدربابایه سلام) استاد شهریار ایجاد کنیم و حتی این موضوع را می‌توان طی مسابقه‌ای بین کودکان شهر برگزار کرد.

او اضافه کرد: مهمانان ما در آستانه سالروز رحلت استاد شهریار و برگزاری دوره آموزشی شهر دوستدار کودک، باید شاهد اهمیت موضوع ادبیات بومی و آموزش آن به کودکان باشند و در کنار آن مهمان‌نوازی تبریزی‌ها را نیز مشاهده کنند.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر