1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : چهارشنبه 18 فروردين 1400     |     کد : 2650

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز:

فعالیت‌های فرهنگی هنری در شرایط کرونایی تعطیل نمی‌شوند

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز از ادامه فعالیت های فرهنگی و هنری شهرداری تبریز متناسب با ویروس کرونا با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی خبر داد.

 حجت الاسلام والمسلمین  احمد حمیدی  گفت: : در ایامی که بیماری کرونا شرایط خاصی را در کشور و استان به وجود آورده است، معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریزنیز با رعایت (پروتکل های بهداشتی) و در جهت پرهیز از گوشه‌گیری، افزایش مشارکتهای اجتماعی و ایجاد نشاط و همبستگی همگام با دیگر نهادهای فرهنگی هنری استان با تولید و انتشار محتوای متفاوت درمناسبتهای رمضان ، محرم ودهه ولایت وامامت  ودیگر مناسبتهای ملی ومذهبی  در صف مقدم تولید برنامه‌های فرهنگی هنری در فضای مجازی قرار گرفت
حجت الاسلام  والمسلمین حمیدی با اشاره به این‌که مراکز فرهنگی، آموزش‌های خود را به صورت مجازی ارائه می‌کنند، افزود: با توجه به شرایط کرونا استمرار  تهیه بسته‌های آموزشی و تولید محتوا و ارائه ان در جامعه با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی در راستای تقویت فرهنگ شهروندی و توجه به مباحث بهداشتی در مقابله با این بیماری در دستور کار برنامه های فرهنگی  شهرداری تبریز در سالجاری قرار گرفته است.
 وی افزود: فعالیت های فرهنگی هنری در شرایط کرونا تعطیل نیستند بلکه با تلاش مضاعف اصحاب فرهنگ و رسانه  و همکاری هنرمندان از طریق فضای مجازی برگزار می شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حمیدی گفت: همه خانه های فرهنگ، خانه های سلامت، فرهنگسراها، قرائت خانه ها، کتابخانه ها و سالن ها و اماکن ورزشی شهرداری تبریز   با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تا اطلاع ثانوی  تعطیل است.
وی افزود: شهروندان برای اطلاع از دوره‌های در حال برگزاری و استفاده از کلاس‌هایی که به صورت مجازی در شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود، می‌توانند  با فرهنگسرای نزدیک محل سکونت خود تماس بگیرید.
وی گفت: حفظ سلامت شهروندان از دغدغه‌های اصلی مجموعه شهرداری تبریز بوده و تمام تلاش خادمان شهر برای تحقق این موضوع به کار گرفته شده است.
حجت الاسلام  والمسلمین احمد حمیدی در ادامه   اظهار کرد: مجموعه  فرهنگی اجتماعی و سلامت شهرداری تبریز به منظور کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در زمینه جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در سال 99 اقدام به تولید  1070فیلم آموزش مجازی  ومهارت آموزی برای توانمند سازی بانوان و 470 مورد پوستر، فیلم ،کلیپ و  تیزر   با موضوعات سلامت شهروندی، آموزشهای شهروندی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ، ترویج ورزش همگانی  و  پیشگیری از کرونا  و ترویج کتاب وکتابخوانی جهت  انتشار در فضای مجازی  نموده است
معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز، برگزاری مسابقات دوره ای  درخانه بمانیم کتاب بخوانیم و  انتشار آثار هنری  از جمله انتشار 4 قطعه موسیقی و نماهنگ با حضور گروه های مختلف در سبک های متفاوت برای قدردانی از فعالان حوزه سلامت را از دیگر تولیدات فرهنگی و  هنری این معاونت در سال 99  ذکر کرد.
حمیدی در پایان  گفت: امیدوارم با همدلی و همراهی یکدیگر بتوانیم این ویروس منحوس را شکست دهیم و شاهد اجرای برنامه های شاد و مفرح درمراکز فرهنگی و بوستان های شهر باشیم.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر