1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 14 فروردين 1400     |     کد : 2649

در راستای اجرای دستورالعمل حمایت از فرهنگ و هنر تبریز انجام میشود:

تشکیل خانه های تخصصی در تمامی شاخه های هنری

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز از تشکیل خانه های تخصصی در تمامی شاخه های هنری در راستای اجرای دستورالعمل حمایت از فرهنگ و هنر تبریز خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با اعلام این خبر گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرد اری تبریز بر آن است تا از کسانی که  در عرصه های هنری شهر تبریز  فعالیت می کنند، حمایت نموده و از برگزیدگان  رویداد های هنری د ر سطح ملی و بین المللی پشتیبانی نماید.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در تشریح برنامه های معاونت فرهنگی واجتماعی در سال جدید گفت : با تصویب شورای محترم اسلامی شهر تبریز، مقرر شده است به صورتی نظام‌مند، زمینه حمایت از هنرمندان فراهم آید تا گامی مؤثر در شکل‌گیری یک وضعیت پایدار و تعریف شده برای حمایت مؤثر و منسجم هنرمندان و آثار آن‌ها فراهم آید.
حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی  ادامه داد: طرح حمایت از هنرمندان در 7حوزه هنرهای  نمایشی، هنرهای تجسمی،صنایع دستی،  موسیقی، سینما، ادبیات، ومعماری  صورت میگیرد .
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز ، کشف و پرورش استعداد ها، فعال سازی و تقویت گروه ها و جریان های فرهنگی و هنری، بسترسازی جهت تقویت اقتصاد هنر شهرتبریز، پشتیبانی از فعالیتهای نخبگی و تجلیل از برگزیدگان و پیشکسوتان و حمایت از نشر یافتگی استعدا دهای حوزه ادبیات را از اهداف طرح حمایت از فرهنگ وهنر شهر تبریزعنوان کرد .
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی گفت: در راستای اجرای  دستورالعمل حمایت از فرهنگ و هنر تبریز، تشکیل خانه های تخصصی  به عنوان بازوی  کمکی این لایحه به کار گرفته خواهد شد و شامل تمامی شاخه های هنری می شود .
وی  افزود: هسته مرکزی خانه های تخصصی متشکل از 5نفر از هنرمندان همان رشته خواهد بود  که یکی از اعضا  ریاست خانه و یکی  دیگر از اعضا به عنوان دبیر اجرایی معرفی خواهند شد.
حمیدی  افزود: خریداری نظام‌مند و اصولی از آثار هنرمندان از جمله ویژگی‌های این طرح است و امیدواریم که این طرح با موفقیت برگزار شود.
وی همچنین  اظهار کرد: طرحی با عنوان حمایت از هنرمندان در دوران کرونا نیز  از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز  آماده شده که درطی مراحل قانونی  تصویب نهایی در شورای اسلامی شهراست که در صورت تصویب   شهرداری را در نقش تسهیل‌گر فرهنگی به سوی عمق بخشیدن به ارتباط هنرمندان، شهرداری و مردم سوق می‌دهد.
 


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر