1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 18 اسفند 1399     |     کد : 2632

با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، کودکان ۳ تا۶ سال بینایی سنجی می‌شوند:

اجرای طرح ملی سنجش بینایی کودکان ۳ تا۶ ساله در فرهنگسرای بزرگ الغدیر

در جهت پیشگیری از تنبلی چشم کودکان و عوارض ناشی از آن در بزرگسالی طرح ملی غربالگری تنبلی چشم روز یکشنبه۲۴ اسفند ماه و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار می شود.

 طلایی‌ترین دوران برای سنجش بینایی کودکان سنین  ۳ تا۶ سالگی است و کنترل نکردن بیماری‌های چشمی در دوران کودکی توسط والدین و ضعف سیستم بینایی شامل دور بینی و نزدیک بینی سبب تکامل ناقص سیستم بصری فرد می شود.
 کودکانی که در مرحله اول معاینه، مشکوک شناسایی شوند به سطح دوم یعنی بینایی سنجی و در نهایت به متخصصان چشم ارجاع داده می شوند.
 لازم به ذکر است تست بينايي سنجی به معنی سنجش و اندازه‌گيري ديد و بينايي است که برای معاينه و بررسی كامل ساختمان چشم، تشخيص بیماری های چشم و گرفتن انواع تست‌هاي ويژه مانند تست ميدان بينايي، توپوگرافي قرنيه، تست ديد عمق و تست ديدرنگ و ... چارت بينايی سنجی كاربرد ويژه ای دارد. هدف از اجرای این طرح جلوگیری از عوارض کم‌بینایی و نابینایی ناشی از تنبلی چشم در بزرگسالی و کاهش هزینه‌های درمانی در سطوح اولیه بیماری است. اجرای این طرح نقش بسیار موثری در جلوگیری از تنبلی چشم،‌ کم‌بینایی، نابینایی و انحراف چشم کودکان دارد.
 علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این طرح ملی با شماره ۳۲۶۷۰۷۰۷ تماس حاصل کنند.
 استفاده از ماسک برای تمام مراجعین الزامی می‌باشد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر