1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : سه شنبه 12 اسفند 1399     |     کد : 2627

رونمائی از تابلوی فاخر و مفهومی" ما ملت امام حسینیم"

به مناسبت سالروز وفات بزرگ بانوی کربلا حضرت زینب کبری سلام الله علیها و به بزرگداشت دلاوری ها و رشادت های شهدای والا مقام مدافع حرم، بویژه سیدالشهداء مقاومت حاج قاسم سلیمانی از تابلوی فاخر و مفهومی" ما ملت امام حسینیم" رونمایی گردید.


با حضور حجت الاسلام و المسلمین اقدم مسئول ستاد اقامه نماز شهرداری تبریز، بهرام نسیانی شهردار و جمعی از معاونین و مدیران شهرداری منطقه 9، از تابلوی فاخر و مفهومی "ما ملت امام حسینیم" که توسط سید داوود قریشی مدیریت فرهنگی و اجتماعی منطقه و به مناسبت سالروز وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری سلام الله علیها و به بزرگداشت دلاوری ها و رشادت های شهدای والا مقام مدافع حرم، بویژه سیدالشهداء مقاومت حاج قاسم سلیمانی طراحی گردیده رونمایی شد.
گفتنی است در این مراسم رئیس ستاد اقامه نماز شهرداری تبریز ضمن تقدیر از این حرکت ارزشمند، مجموعه برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در شهرداری منطقه 9 را در تمامی زمینه های فرهنگی قابل تحسین و قدردانی دانست.

وی در ادامه سخنان خود ضمن بررسی وضعیت نمازخانه های واقع شده در این منطقه و ضمن تاکید بر فراهم بودن امکانات لازم  برای مراجعه کنندگان به نمازخانه ها بر لزوم بهره گیری از هنر و خلاقیت در توسعه و ترویج  فرهنگ نماز تاکید و ابراز امیدواری کرد در این راستا فعالیت ها و برنامه های متنوعی جهت تشویق و ترغیب هر چه بیشتر همکاران و شهروندان به این فریضه الهی و اقامه آن در وقت فضیلت صورت گیرد.
در ادامه  نسیانی شهردار منطقه نیز ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در طراحی تابلوی فاخر"ما ملت امام حسینیم" اظهار داشت: به یقین مکتب سید الشهداء مقاومت، سردار حاج قاسم سلیمانی در ادامه مکتب سیدالشهدای کربلاست، به قول آن شهید بزرگوار "ماملت شهادتیم و ما ملت امام حسینیم..."، و برگواه این مدعا همین بس که در دوران معاصر، شهدای انقلاب، شهدای جنگ تحمیلی، شهدای مدافعان حرم و همرزمان آنان، با عزت خواهی و شهادت طلبی، دینِ خود را به اسلام، همچون پیر و مرادشان، ادا نمودند.
 وی افزود: تابلوی "ما ملت امام حسینیم" نمونه ای از هنر خلاقانه هنرمندان متخصص و متعهد، برای معرفی و تبیین مکتب امام حسین علیه السلام است که جا دارد از زحمات صورت گرفته توسط مدیریت فرهنگی و اجتماعی منطقه در طراحی این تابلو و همچنین سایر تابلوهای مفهومی که در مناسبت های مختلف طراحی و رونمایی می شود قدردانی نماییم.
بهرام نسیانی در ادامه با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگ نمازخوانی اظهار داشت:برای توسعه فرهنگ نماز اولین حرکت فراهم ساختن مقدمات است که در این خصوص تلاش داریم امکانات لازم رفاهی در سطح نمازخانه های منطقه فراهم باشد و همچنین با ارائه پیام ها و شیوه های جدید فرهنگی نسبت به ترویج هر چه بیشتر این فریضه واجب در بین جوانان اقدام گردد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر