1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 20 بهمن 1399     |     کد : 2601

حیات حضرت فاطمه زهرا (س) سرشار از درس های ماندگار است

نماینده محترم ولی فقیه در ستان و امام جمعه محبوب تبریز گفت: حیات حضرت فاطمه زهرا (س) سرشار از درس های ماندگار است و می توان در این مکتب بالید.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمدعلی آل هاشم در نشست هم اندیشی ولایت از منظر حضرت زهرا (س) اظهار داشتند: زندگی حضرت فاطمه زهرا افزون بر جنبه های فردی و خانوادگی، سرشار از نکات آموزنده از ولایت پذیری، ارادت به این مقام و نیز توصیه به پیروانش در پشتیبانی از ولایت است.

 

امام جمعه محترم تبریز همچنین با یادآوری نقش اثرگذار مادران و همسران شهدا در شکل گیری مکتب امام خمینی(ره) و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ادامه دادند: پشتیبانی از ایدئولوژی و آرمان های انقلاب، تلاش در پشت جبهه های دفاع مقدس و بدرقه فرزندان و همسران به نبرد حق علیه باطل تصویری روشن از جلوه های ایثارگری بانوان ایرانی است و در تاریخ ماندگار شده است.

 

ایشان با ادای احترام به مقام مادران و همسران شهدا تاکید کردند: اثرگذاری مادران و همسران شهدا در عرصه های مختلف باعث شده است امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در کلام و عملشان قدردان آنها باشند.

 

نماینده محترم ولی فقیه در آذربایجان شرقی صبر، استقامت، شجاعت و شهامت را از شاخصه های مادران و همسران شهدا برشمرد و گفتند: دامن پاک مادران این سرزمین فرزندانی تربیت کرده که در طول ۴دهه گذشته از عمر انقلاب شکوهمند اسلامی، در خط مقدم جهاد با دشمن و توطئه های آنها ایستاده اند.

 

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفتند: مادران و همسران شهدای ما با اخلاص و از خود گذشتگی همچون بزرگ بانوی کربلا و اسوه صبر و مقاومت حضرت زینب(س) سختی ها را به جان خریدند تا اسلام زنده بماند و به حق این بانوان رهروان اصلی مکتب اسلام هستند.

 

ایشان با تاکید بر اینکه باید قدردان مادران فداکار و همسران ایثارگر شهدا باشیم، گفت: شاید برای بعضی ها خیلی ساده بنظر بیاد که از یک خانواده اسم ۳یا ۴نفر شهید به یادگار مانده است، اما برای هر مادری تحمل چنین دردی آسان نیست.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر