1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 19 بهمن 1399     |     کد : 2593

نقاشی "حیدربابایه سلام"، در میانه راه

جشنواره نقاشی حیدربابایه سلام مخصوص نقاشی کودکان و نوجوانان از منظومه ارجمند استاد شهریار در حال دریافت و طبقه بندی آثار رسیده به دبیرخانه است.

دبیر اجرایی جشنواره نقاشی کودکان گفت: تا کنون ۲۵۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره رسیده و ارسال آثار همچنان ادامه دارد.

حسین اقبالی با اشاره به استقبال خوب کودکان و نوحوانان از این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره برای الهام بخشی به نسل جدید کشور با ادبیات فولکلور و محتوای غنی فرهنگ بومی با استفاده از منظومه حیدر بابای استاد شهریار طراحی شده و خوشبختانه با استقبال خوبی مواجه گشته است.

وی مشکلات اجرایی این جشنواره بدلیل شیوع بیماری کرونا را مهم توصیف کرد و ادامه داد: بدلیل اهمیت برگزاری حضوری و پرنشاط این جشنواره برآن شدیم تا با تمدید مهلت ارسال آثار و زمان برگزاری آن، غنای این برنامه را افزایش داده و ضمنا از آثار خلاقانه کودکان نیز هرچه بیشتر بهره ببریم.

اقبالی اردیبهشت ماه سال آتی را زمان برگزاری مرحله نهایی این جشنواره عنوان کرد و افزود: آثار بسیار زیبا و خلاقانه ای تا کنون به دبیرخانه رسیده و این روند همچنان ادامه دارد.

وی در پایان تصریح کرد: یکی از بزرگترین برکات این جشنواره آشنایی عملی نسل نو با فرهنگ بومی و فولکلور است که کودکان با مطالعه منظومه حیدر بابا بدان دست پیدا می کنند و از این طریق فرهنگ پژوهش در آثار بومی ترویج پیدا می کند.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر