1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : پنجشنبه 18 دي 1399     |     کد : 2560

اجرای طرح ملی سنجش بینایی کودکان 3 تا 6 ساله در فرهنگسرای بزرگ الغدیر

در جهت پیشگیری از تنبلی چشم کودکان و عوارض ناشی از آن در بزرگسالی طرح ملی غربالگری تنبلی چشم روز 30 دی‌ماه و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار می شود.


طلایی‌ترین دوران برای سنجش بینایی کودکان سنین ۳ تا ۶ سالگی است و کنترل نکردن بیماری‌های چشمی در دوران کودکی توسط والدین و ضعف سیستم بینایی شامل دور بینی و نزدیک بینی سبب تکامل ناقص سیستم بصری فرد می شود.

 این طرح در سه مرحله توسط اداره بهزیستی و با همکاری فرهنگسرای بزرگ الغدیر برای کودکان در گروه‌های هدف 3 تا 6 سال در ساختمان علامه جعفری اجرا می‌شود.

 کودکانی که در مرحله اول معاینه، مشکوک شناسایی شوند به سطح دوم یعنی بینایی سنجی و در نهایت به متخصصان چشم ارجاع داده می شوند.

 شرکت در طرح بینایی سنجی برای عموم شهروندان آزاد و رایگان است و کودکانی که تاکنون موفق به انجام معاینات بینایی‌سنجی نشده‌اند میتوانند فردا با حضور در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برای سنجش بینایی اقدام کنند.

لازم به ذکر است تست بينايي سنجی به معنی سنجش و اندازه‌گيري ديد و بينايي است که برای معاينه و بررسی كامل ساختمان چشم، تشخيص بیماری های چشم و گرفتن انواع تست‌هاي ويژه مانند تست ميدان بينايي، توپوگرافي قرنيه، تست ديد عمق و تست ديدرنگ و ... چارت بينايی سنجی كاربرد ويژه ای دارد. هدف از اجرای این طرح جلوگیری از عوارض کم‌بینایی و نابینایی ناشی از تنبلی چشم در بزرگسالی و کاهش هزینه‌های درمانی در سطوح اولیه بیماری است. اجرای این طرح نقش بسیار موثری در جلوگیری از تنبلی چشم،‌ کم‌بینایی، نابینایی و انحراف چشم کودکان دارد.

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این طرح ملی با شماره 32670707 تماس حاصل کنند.

استفاده از ماسک برای تمام مراجعین الزامی می‌باشد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر