1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 20 دي 1399     |     کد : 2557

طرح کتاب یار گامی موثر برای تشویق شهروندان به کتابخوانی است

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز گفت: طرح کتاب یار گامی موثر برای تشویق شهروندان به امر کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه است.

معاون فرهنگی شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در جلسه رونمایی از طرح «کتاب یار» گفت: این طرح در راستای اولویت های کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی تبریز و از مصوبات این کمیسیون بوده که اعتبار آن از محل بودجه امسال تامین می شود.
حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی، هدف از اجرای این طرح را افزایش میانگین سرانه مطالعه در سطح استان و کلانشهر تبریز اعلام کرده و می افزاید: در زمان کنونی میانگین سرانه مطالعه این شهر در شان و جایگاه تبریز شهر اولین ها نبوده و با اجرای این طرح تلاش می شود علاوه بر حمایت از حوزه کتاب و نشر، سرانه مطالعه در این شهر نیز افزایش یابد.
وی اظهار می کند: این طرح در قالب امضای تفاهم نامه مشترک بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و شهردار منطقه ۶ تبریز با مشارکت کتابفروشی های تبریز اجرا می شود.
رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به فعالیت حدود ۳۲ تا ۳۵ کتابفروشی در تبریز در حوزه غیرآموزشی، گفت: این طرح در ۲ بازه زمانی اجرا می شود که مرحله اول آن در قالب « زمستانه» از نیمه دوم بهمن و مرحله دوم آن در قالب « عیدانه» در اسفند شروع می شود.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی، با بیان اینکه در این طرح حداقل ۳۰ درصد به خریداران کتاب تخفیف داده می شود، ادامه می دهد: در اجرای این طرح و در هر مرحله ۱۵۰ میلیون تومان و در مجموع ۳۰۰ میلیون تومان یارانه از سوی شهرداری تبریز برای تشویق علاقمندان برای خرید کتاب های غیرآموزشی و غیردرسی پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه در صورت مشارکت و استقبال کتابفروشی ها برای ارایه تخفیف می توان درصد تخفیف این طرح را تا ۴۰ یا ۵۰ درصد افزایش داد، یادآوری می کند: علاوه بر اجرای این طرح، مسابقات و برنامه ریزی های زیادی از سوی این سازمان برای ارتقای فرهنگ مطالعه در محلات این شهر انجام شده است و این اقدامات تداوم دارد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر