1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 20 دي 1399     |     کد : 2555

تفاهمنامه طرح "کتاب‌یار" امضا شد

تفاهمنامه کتاب‌یار، طرح شهرداری تبریز در ارائه یارانه خرید کتاب به امضای معاون فرهنگی اجتماعی شهردار، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهردار منطقه 6 تبریز رسید.

این طرح که برای اولین بار در بین شهرداری‌های کشور با هدف توزیع یارانه بین شهروندان تدوین شده است، گامی برای افزایش سرانه مطالعه و نیز تقویت فرهنگ کتابخوانی قلمداد می شود.

این طرح، با همراهی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز شهرداری منطقه 6 تبریز به مرحله اجرا در آمد و به امضای روسای این سه نهاد رسید.
 این طرح در 2 بازه زمانی با عناوین "زمستانه" و "عیدانه" در ماه های بهمن و اسفند ماه سالجاری با تخصیص یارانه کتاب در کتابفروشی های معتبر شهر تبریز و پرداخت یارانه به ناشران اجرا خواهد شد تا ضمن انجام فعالیت های مد نظر در قالب تفاهم نامه منعقد شده، با تداوم اجرای طرح تحویل کتاب درب منزل و انجام برنامه های مجازی متولیان امور فرهنگی، توان خرید مردم در حوزه کتاب و متعاقباً  سرانه مطالعه افزایش و فرهنگ کتاب و  کتابخوانی نیز بیشتر و بهتر در جامعه ترویج یابد.
در این طرح قرار است شهروندان طی دو مرحله، یعنی نیمه دوم بهمن ماه و نیز دهه سوم اسفندماه سالجاری تا سقف 200 هزار تومان از تخفیف 30 درصدی کتاب‎های مورد نیاز خود از بین کتابفروشی های معرفی شده از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهره مند شوند.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر