1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : پنجشنبه 11 دي 1399     |     کد : 2536

شهرداری تبریز به عنوان نهاد شایسته تقدیر در امر ترویج فرهنگ نماز معرفی شد

معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداري تبریزبرای پنجمین سال متوالی رتبه شايسته تقدير را در ارزيابي‌هاي ستاد اقامه نماز استان در سال 98 کسب کرد.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری تبریز با اعلام اين خبر گفت: شهرداری تبریز براساس دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌های ستاد اقامه نماز استان ، همواره در راستای بسترسازی، ترویج ، اشاعه و تبلیغ اقامه نماز در داخل مجموعه شهرداری و بین پرسنل و مدیران و نیز در سطح شهر حرکت کرده و خدمات قابل توجهی نیز در این بخش ارایه کرده است.
 
حجت الاسلام اقدمی خامنه گفت : طبق گزارش های گرفته شده از سامانه سجاده ، شهرداری تبریز در سال 98 در چهار بخش آموزشی، تبلیغی،  مدیریتی و مستندات   موفق   به کسب امتیاز 969 از 1000 امتیاز  کل  شده است .

وی  با اشاره به اهم اقدامات شهرداری طی سال‌های اخیر در حوزه اشاعه و ترویج اقامه نماز ، شبانه روزی کردن  مساجد  در سطح مناطق ده گانه شهرداری تبریز  ، افزایش مراکز اقامه نماز جماعت به 62 مرکز در مجموعه شهرداری تبریز، واحدا ث وراه اندازی نماز خانه در سطح پارکهای مناطق شهری، پخش اذان از بلندگوی پارک‌ها و بوستان‌های محلی، نصب تابلوهای راهنما در مسیرهای منتهی به نمازخانه‌ها و مساجد، را از جمله اقدامات مهم شهرداری در این بخش اعلام کرد.
 
دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری تبریز خاطرنشان کرد:  کمک به تجهیز و نوسازی مساجد، ایجاد نمازخانه‌های عمومی در سطح شهر، برقراری مرتب نماز جماعت در داخل مناطق، سازمان‌ ها و معاونت‌های شهرداری،برنامه‌ریزی در راستای تبلیغ نماز در سطح جامعه از طریق برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی برپایی دوره‌های توجیهی برای ائمه جماعت شهرداری، مشارکت در اجرای برنامه‌های موضوعی نماز، کمک به بازسازی و احداث سرویس‌های بهداشتی مساجد،  برنامه‌ریزی برای تبلیغات محیطی در خصوص نماز و  نصب تابلوهای حد ترخص شرعی در مناطق  دهگانه و ده‌ها برنامه دیگر از اهم اقدامات شهرداری تبریز ، مناطق و سازمان‌های تابعه در بخش ترویج، اشاعه و اقامه نماز به شمار می‌رود.
                                                                          
حجت الاسلام اقدمی خامنه در پایان  با تأکید بر اینکه شهرداری تبریز طی سال‌های گذشته با تقویت و توسعه فعالیت‌ها و برنامه‌های قرآنی، مذهبی و دینی با محوریت موضوع نماز گام‌های عملی برای ترویج فرهنگ نماز برداشته است از عزم جدی این مجموعه برای توسعه این قبیل برنامه‌ها  خبر داد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر