1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : چهارشنبه 10 دي 1399     |     کد : 2532

بهره‌گیری از زبان هنر در معرفی چهره‌های برجسته ملی اثربخش است

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز، با معرفی چهار اثر تولیدی خانواده فرهنگی شهرداری تبریز در ادای احترام به سردار دلها، بر بهره گیری هر چه بیشتر از زبان هنر در معرفی چهره های برجسته ملی همچون سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی در مراسم رونمایی از آثار فرهنگی مرتبط با سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در محضر نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی و امام جمعه محبوب تبریز  با حضور شهردار تبریز و مدیران فرهنگی شهر گفت: پاسخ هنرمندانه به توطئه های دشمن روشی ماندگار، اثربخش و ارزشمند است که تاثیر آن همیشه در پهنه تاریخ باقی خواهد ماند.

 

معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تبریز با بیان اینکه شهرداری تبریز در حوزه فرهنگی خود، چهار رخداد فرهنگی را برنامه‌ریزی کرده است افزود: در دهه بصیرت آثار فراخوان "از قاسم تا محسن"، کتاب صوتی "سرباز ولایت"، نماهنگ "رادمرد قبیله سلمان" و کتاب "عقیق سلیمانی ، تولید و آماده شده است که به زودی در فضاهای عمومی شهر و نیز رسانه‌های مجازی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: ۶۵۶ اثر در فراخوان ملی  از قاسم تا محسن  به دبیرخانه ارسال شد که این رقم برای ما بسیار قابل توجه و غافلگیر کننده بود.

 

حمیدی با اشاره به همراهی همگانی در برگزاری برنامه های گرامیداشت سردار دلها ادامه داد: همچنین با توجه به برنامه سراسری کلانشهرهای کشور در برگزاری مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی در شهر کرمان و گلزار شهدای گلگون کفن آن شهر، این پوسترها به نمایش درخواهد آمد تا سهمی هر چند کوچک در ادای احترام به آن سردار پاکباز ولایت داشته باشیم.

حمیدی اضافه کرد: همچنین مسابقه کتابخوانی عقیق سلیمانی، از سلسله مسابقات کتابخوانی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز نیز، با عنوان «در خانه بخوانیم» در حال برگزاری است که با استقبال گسترده شهروندان روبرو شده است.

 

معاون اجتماعی فرهنگی شهردار تبریز افزود: بسیاری از فعالیتهای فرهنگی که توسط مجموعه فرهنگی شهرداری تبریز صورت گرفته است، ناخواسته تبدیل به یک جریان فرهنگی در سطح کشور و حتی منطقه شده که مفهوم آن تا مرزها، آنسوتر رفته و اثر آن در نگرش دیگران فرهنگ و آرمان های ما بازتاب می یابد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر