1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 31 فروردين 1392     |     کد : 245

تخم مرغ هاي نوروزي ياري رسان اهداف خيريه مي شوند

برگزاري جشنواره تخم مرغ هاي نوروزي در شهر تبريز موجب حفظ آداب و سنن و كمك به اهداف ارزشمند خيريه بوده است

تخم مرغ هاي نوروزي ياري رسان اهداف خيريه مي شوند 

برگزاري جشنواره تخم مرغ هاي نوروزي در شهر تبريز موجب حفظ آداب و سنن و كمك به اهداف ارزشمند خيريه بوده است.
به گزارش معاونت فرهنگي واجتماعي شهرداري تبريز به نقل از روابط عمومي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز، سيد رضا علوي در آيين اختتام سومين جشنواره تخم مرغهاي نوروزي ضمن بيان اين مطلب گفت: خوشحاليم كه شاهد برگزاري سومين دوره جشنواره اي هستيم كه به ايجاد شور و نشاط ميان همشريان و خانواده ها كمك كرده و موجب حفظ و احياي سنت هاي زيبا و ارزشمند تاريخي جامعه شده است.
به گفته دبير جشنواره تخم مرغهاي نوروزي تبريز، اين تخم مرغهاي رنگين علاوه بر اين در دوره برگزاري قبلي توانسته اند اهداف ارزشمند ديگري را هم به ثمر برسانند.
وي تصريح كرد: تخم مرغهاي رنگين اولين جشنواره در مدت برگزاري هفته فرهنگي تبريز در تاجيكستان در موزه هاي اين كشور به نمايش در آمد و در نهايت با درخواست مسئولان تاجيكي به علت جاذبه و زيبايي كه داشتند به عنوان هديه اي از فرهنگ و رسوم ايران زمين به موزه هاي تاجيكستان هديه شدند و در معرض نمايش دائمي قرار گرفته اند.
به گفته علوي، تخم مرغهاي دومين جشنواره نيز نوروز امسال همزمان با برپايي نمايشگاه سومين دوره براي جمع آوري كمك جهت درمان كودكان مبتلا به سرطان براي فروش به نمايش درآمدند و همشهريان و همچنين مهمانان نوروزي تبريز با استقبال بسيار چشمگير از اين اقدام، تمام تخم مرغهاي رنگين نوروزي را با قيمتي بسيار بالاتر از قيمت پايه خريدند.
مديرعامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز ابراز اميدواري نمود در سالهاي آينده و با استمرار اين جشنواره كه اكنون اهداف متعالي و ارزشمندي براي خود تعيين نموده است، شاهد مشاركت خانواده ها و جوانان خلاق كشورمان در اين جشنواره باشيم.
وي در خاتمه صحبتهايش، از كوچك بودن سالن و سرپا بودن تعداد زيادي از حاضران عذرخواهي نمود و گفت: شهردار تبريز قول ساخت سالني بزرگ و درخور شان شهر تبريز را داده اند و اميدواريم در آينده نزديك شاهد تحقق اين اقدام براي برگزاري هرچه باشكوهتر مراسم ها و اقدامات فرهنگي در شهر باشيم.
گفتني است در اين مراسم مبلغ دريافت شده در مدت فروش تخم مرغهاي نوروزي به نفع درمان كودكان مبتلا به سرطان به مسئول روابط عمومي بيمارستان كودكان اهدا شد.

 


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر