1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 26 فروردين 1392     |     کد : 244

شمیم یاس، مصائب ام ابیها را تداعی کرد

سوگواره شمیم یاس در دهمین دوره برگزاری خود در ایام فاطمیه سالجاری مصائب ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا (س) را تداعی کرد.

شمیم یاس، مصائب ام ابیها را تداعی کرد
 
سوگواره شمیم یاس در دهمین دوره برگزاری خود در ایام فاطمیه سالجاری مصائب ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا (س) را تداعی کرد.
به گزارش معاونت فرهنگي واجتماعي شهرداري تبريز به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری ، این آیین که طی 10 سال گذشته به منظور ارادت روزی به ساحت قدسی حضرت زهرای مرضیه برگزار می شود، فرصتی مغتنم برای عزاداری خالصانه به آن بانوی همام را فراهم آورده است.

این آیین طی دو روز به رسم سنوات گذشته در سالن فتح خیبر تبریز برگزار شد و در نخستین روز برگزاری خود شاهد ارادت ورزی حاج مهدی خادم آریان مداح صدیق اهلبیت عصمت و طهارت بود.
سخنران نخستین روز از سوگواره شمیم یاس حجت الاسلام غلامحسین مطهری نژاد بود که به ذکر ویژگی های اخلاقی حضرت فاطمه زهرا اشاره کرد. وی خاطر نشان کرد: فداکاری حضرت فاطمه زهرا (س) در تاریخ اسلام کم نظیر است چرا که با فداکاری خود خط امامت و ولایت را زنده نگاه داشت.
وی اضافه کرد: اگر فداکاری این چنینی از جانب ایشان صورت نمی گر فت شاید هرگز میراث گرانسگ ولایت زنده نمی ماند. بنابراین می ارزید که ایشان به شهادت برسد.

دومین روز از سوگواره نیز به مداحی حاج یحیی صادق پور مداح اهل بیت اختصاص یافت. سخنران این روز نیز حجت الاسلام والمسلمین سیدصالح هاشمی بود. وی در این آیین با اشاره به اینکه دوست داشتن اهلبیت یکی از معدود درخواست های پیامبر اکرم از مردم و امتش بود گفت: تنها چیزی که حضرت رسول از مردم خواست این بود که راه اهل بیت وی را استمرار بخشند.
وی اظهار داشت: این نص حدیث ثقلین است. و انحراف از این حدیث گرانسگ صدمات جبران ناپذیری بر اسلام وارد ساخت. اسلام با اهلبیت آغاز شده است و و موفقیت در مسیر تبلیغ و و نشر اهداف اسلام تنها در گرو پرداختن به راه اهل بیت است.

اجرای نمایش فرم گروه کتل نیز از دیگر جزییات این برنامه بود که به ذکر وقایع پس از ارتحال پیامبر اکرم, غائله سقیفه، خانه نشین شدن امیر المومنین و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخت.

دهمین سوگواره شمیم یاس طی دو روز با حضور خیل گسترده عزاداران فاطمی و دلسوختگان حضرت ام ابیها برگزار شد.

 


 


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر