1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : چهارشنبه 23 مهر 1399     |     کد : 2401

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز:

منظومه حیدربابایه سلام استاد شهریار به تصویر کشیده میشود

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز خبرداد: جشنواره ومسابقه نقاشی کودکان و نوجوانان با الهام از منظومه حیدربابایه سلام استاد شهریار برگزار میشود.

حجت الاسلام  والمسلمین احمد حمیدی با اعلام این خبر گفت: معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز  جشنواره و مسابقه نقاشی کودکان ونوجوانان با موضوع منظومه درخشان حیدربابایه سلام استاد شهریار  را به عنوان یکی از  برنامه های جنبی  کنگره ملی  بزرگداشت ادبی استاد شهریاربرگزار میکند.
وی  ، آشنائی کودکان و نوجوانان با آثار شاخص فرهنگی و فرهنگ غنی بومی و  معرفی و بسط فرهنگ فولکلور آذربایجان را  از مهمترین اهداف طرح برگزاری جشنواره ومسابقه نقاشی کودکان و نوجوانان با الهام از منظومه حیدربابایه سلام استاد شهریار  عنوان کرد.
 معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز  با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: صیانت‌از فرهنگ بومی در مقابله با تهاجم فرهنگی ،االگوسازی ارزشمتد به ویژه برای جوانان علاقمند ومستعد و حفاظت از میراث و فرهنگ های بومی  را  از دیگر اهداف  برگزاری این مسابقه عنوان کرد .
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز از  تولید فایل صوتی منظومه حیدر بابایا سلام به همین منظور  جهت به کار گیری منظومه حیدربابایه سلام در تولید آثار هنری توسط کودکان و نوجوانان  خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی افزود: امروز یکی از بارزترین نمایه های شکاف نسل ها، عدم آشنایی نسل جدید با فرهنگ های بومی است و مسئولیت دستگاههای فرهنگی و نهادهای عمومی برای کاهش این فاصله وآشنائی کودکان و نوجوانان با آثار شاخص فرهنگی و فرهنگ غنی بومی، رسالتی بس بزرگ و حیاتی است.
معاون فرهنگی واجتماعی شهر دار تبریز   با دعوت از همه علاقمندان استاد شهریار و فرهنگ فولکلور آذربایجان جهت  انتقال مفاهیم و مضامین و تصویرهای ناب این منظومه سترگ ادبی به کودکان و نوجوانان  اظهار امیدواری کرد : این جشنواره مورد استقبال خانواده ها وکودکان ونوجوانان قرار گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی ی با اشازه به اینکه  این مسابقه در 3 رده سنی رده سنی 5 تا 7 سال، 8 تا 10 سال و 11 تا 14 سال برگزار خواهد شدافزود به نفرات اول تا سوم هر گروه سنی جوایز ارزنده ای اهدا و به نفرات چهارم تا دهم هدایایی از سوی دبیرخانه جنشواره تقدیم خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه  مهلت ارسال آثار تا 30 آذرماه 1399 می باشدو هر شرکت کننده فقط یک اثر می تواند به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایدافزود:  آثار  باید به صورت ایمن از طریق پست به آدرس شهرک باغمیشه کوی فرشته جنوبی، فرهنگسرای فرشته – دبیرخانه جشنواره نقاشی ارسال گردیده و یا در وقت اداری با دریافت رسید به همان آدرس تحویل گردد.
لازم به ذکر است فیل صوتی آماده شده منظومه حیدربابایا سلام وفراخوان و پوستر این جشنواره در روزهای  آتی در سایت شهریار نیوز و وبسایت های معاونت فرهنگی وکنگره ملی شهریار  منتشر خواهد شد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر