1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 6 مهر 1399     |     کد : 2382

فعالیت‌های فرهنگی تعطیلی پذیر نیست/

استفاده مطلوب از پتانسیل‌ فضای مجازی برای تبدیل تهدید به فرصت

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی، اجرای برنامه‌های حضوری و تجمعی میسر نیست اما فعالیت‌های فرهنگی نیز تعطیلی پذیر نیست.

جلسه هم‌اندیشی فعالان، مربیان و طراحان مراکز فرهنگی مناطق شهرداری تبریز با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد حمیدی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار شد.
در این جلسه که در دفتر معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز برگزار شد، به هم‌اندیشی در خصوص توسعه فعالیت‌ها و ارائه خدمات مراکز فرهنگی شهرداری تبریز در فضای مجازی اختصاص داشت.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی گفت: با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده، شیوع ویروس کرونا، لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی، اجرای برنامه‌های حضوری و تجمعی میسر نیست اما فعالیت‌های فرهنگی نیز تعطیلی پذیر نیست و رفع بخشی از مشکلات پیش آمده در دوره کرونا نیز نیازمند فعالیت بیشتر در این حوزه است.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز با اشاره به پتانسیل‌های فضای مجازی خاطرنشان کرد: باید به بهترین نحو از پتانسیل‌های فضای مجازی استفاده کرده و کمبودها را رفع کنیم. در این خصوص لازم است همفکری لازم بین کارشناسان و متخصصان این حوزه صورت بگیرد تا فعالیت مراکز فرهنگی شهرداری به سمت فضای مجازی سوق داده شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدی ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و مشاوره‌ای فرهنگسراها تا حدودی از طریق فضای مجازی در اختیار همشهریان عزیز قرار گرفته اما با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا باید توجه بیشتری به این حوزه داشته باشیم تا مفاهیم مختلف را سریع‌تر، دقیق‌تر و با تأثیرگذاری بیشتر در اختیار شهروندان تبریزی قرار دهیم.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز افزود: موضوع آموزش سواد رسانه‌ای نیز مسئله دیگری است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت. این فضا فرصت و تهدیدهای زیادی دارد که باید در این خصوص آموزش‌ها و اطلاعات لازم به دست خانواده‌ها برسد. متأسفانه در بیشتر موارد به موضوع سواد رسانه‌ای پرداخت‌نشده و این تهدیدها مشکلات مختلفی برای خانواده‌ها و همشهریان ایجاد کرده است.
وی در پایان گفت: با توجه به اینکه برگزاری برنامه‌های تجمعی در شرایط فعلی درست نیست، فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزش‌های شهروندی، مهارت‌های زندگی، ورزش همگانی، مشاوره‌های مختلف، کتاب و کتاب‌خوانی و... مواردی هستند که می‌توان با استفاده از روش‌های نوین، زبان هنر و فضای مجازی در اختیار اقشار مختلف همشهریان قرار داد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر