1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 30 شهريور 1399     |     کد : 2369

گرامیداشت روز ملی شعر و ادب فارسی بر مزار شهریار شیرین سخن

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز برگزاری ویژه برنامه های روز ملی شعر و ادب فارسی و گرامیداشت استاد محمد حسین بهجت تبریزی را با دعایت تمام محدودیت های بهداشتی توفیقی برای فعالان فرهنگی تبریز دانست.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی، با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز ویژه برنامه گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی در محل مقبره الشعرای تبریز گفت: در این ویژه برنامه شماری از برترین اساتید زبان و ادبیات فارسی، مدیران کشوری و استانی و مفاخر ملی حضور داشتند به غنای برنامه قوام بخشیدند.

وی افزود: از مدتها قبل برای برگزاری برنامه این روز ارجمند برنامه ریزی داشتیم اما به جهت شرایط خاص بیماری کرونا، برنامه با نهایت دقت در رعایت کردن موازین بهداشتی و با عمل به پروتکل‌های مرتبط برگزار شد.
به گفته معاون شهردار، حضور برخی از چهره های  ادبی کشور به شکل حضوری و همچنین تنی چند از چهره های برجسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی نیز به صورت وبینار در برنامه گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی بسیار مغتنم بود.

وی خاطر نشان کرد: تلاش برای اعتلا و پاسداشت نقش استاد شهریار عنوان قافله سالار شعر و به ویژه غزل فارسی در سده حاضر، برجسته ساختن شان و جایگاه ایشان در مقام ادامه‌دهنده جایگاه شاعران کلاسیک، تسلط وی به سنت قدمایی شاعران سده‌های گذشته از جمله محورهای این مراسم به شمار می رفت.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز وی با بیان اینکه این مراسم با استقبال شایسته ای از سوی اساتید دانشگاه تبریز برگزار شد افزود: این برنامه به واقع مقدمه‌ای برای برگزاری کنگره پاسداشت استاد شهریار است که در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: شهرداری تبریز افتخار آن را داشت که با تکریم استاد شهریار به عنوان یکی از محبوب ترین شاعران ملی، که در جای‌جای ایران آوازه اش فراموش نشدنی است زمینه‌ای برای آشنایی هرچه بهتر با ایشان فراهم آورد.

حمیدی ادامه داد: حیات استاد شهریار خدمت فرهنگ و ادبیات این مرز و بوم است و تلاش ایشان برای همیشه ماندگار خواهد بود.

گفتنی است ویژه برنامه گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی، همزمان با سالروز درگذشت استاد شهریار در محل مقبره الشعرای تبریز و با همراهی استانداری آذربایجان شرقی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرداری کلانشهر تبریز، با همراهی جامعه ادبی و دانشگاهی استان برگزار شد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر