1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 22 شهريور 1399     |     کد : 2345

تبریک روز ملی سینما به مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان؛

تبریز، موزه زنده تاریخ سینمای کشور است

معاون فرهنگی شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در دیدار با مدیر امور سینمایی حوزه هنری آذربایجان شرقی فرارسیدن روز ملی سینما، این رویداد هنری را به فعالان این حوزه تبریک گفت.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با اشاره به اهمیت سینما و نقش آن در فرهنگسازی گفت: تلاش مجموعه شهرداری تبریز بر این پایه است تا با فراهم نمودن زیرساخت ها و مشوق ها، زمینه برای بالندگی این فضا فراهم شود.

وی افزود: امیدواریم که سرانه شهروندان در حوزه سینما با همت جمعی نهادهای متولی فرهنگی و هنری افزایش یابد و مناطق کم برخوردار شهر که به دلایل مختلف دسترسی به سینما ندارند نیز از این امکانات بهره مند شوند.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی با بیان اینکه تمرکز فعلی برخی از مجتمع های سینمایی در مرکز شهر، پاسخگوی نیاز فرهنگی و هنری شهروندان نیست بر ضرورت توجه بیشتر نهادهای فرهنگی بر پراکندگی این امر تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به سابقه درخشان شهر تبریز در امر سینما خاطر نشان کرد: امیدواریم زمینه برای تاسیس موزه سینما در تبریز فراهم شود.

محمد حسین بلاغی، رییس حوزه هنری استان نیز در این دیدار،  از همراهی شهرداری در اقدامات فرهنگی شهر قدردانی کرد و این دیدار را نشانه اهمیتی دانست که برای فرهنگ و سینما وجود دارد.

فرهاد باغشمال، مدیر امور سینمایی استان نیز با قدردانی از توجه مجموعه شهرداری تبریز به موضوع روز ملی سینما خواستار توجه هرچه بیشتر شهرداری تبریز به همکاری های فیمابین شد.

وی اظهار داشت: تلاش حوزه هنری نیز در راستای تمرکز زدایی از مرکز شهر و توجه به مناطق کم برخوردار است و برنامه ریزی هایی در این راستا صورت پذیرفته است.

این دیدار با اهدای لوح و هدایایی به این مناسبت به فرهاد باغشمال، مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان همراه شد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر