1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 17 شهريور 1399     |     کد : 2339

بانوان تبریزی، پیشتازان دومین پویش کتابخوانی «در خانه بخوانیم»

 معاون فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز از مشارکت قابل توجه بانوان تبریزی در دومین پویش کتابخوانی «در خانه بخوانیم» این سازمان خبرداد.

سیروس مصطفی با اشاره به برگزاری دومین پویش کتابخوانی در خانه بخوانیم که با نگاه "مهارت محوری" در حال برگزاری است افزود: در این دوره سعی شده در راستای ارتقا کیفیت زندگی کتاب‌های مهارت محور که مطالعه آن در شیوه زندگی و روابط اجتماعی شهروندان مؤثر می‌تواند باشد انتخاب شود.

وی افزود: اقبال بانوان تبریزی و مشارکت 63 درصدی ایشان در این پویش، نشان از تسلط و انگیزه ایشان برای پرورش نسلی پویا، مسئولیت پذیر و آگاه بوده و مایه مباهات است که شاهد توجه بالای بانوان شهرمان به مقوله مطالعه هستیم.

مصطفی با بیان اینکه از میان آثار ارائه شده در این فراخوان، کتابچه قانون اساسی جمهوری اسلامی، از مقبولیت ببشتری برای حضور در این آزمون برخوردار بوده و بیشترین تعداد آزمون براساس مطالعه آن صورت گرفته، اظهار داشت: این امر  نیز نشانی از اهمیت آگاهی به موضوعاتی است که لازم است تمام شهروندان در مورد آنها اطلاعات دقیق داشته باشند.

معاون فرهنگی هنری سازمان با بیان اینکه این پویش کتابخوانی بخشی از هدف گذاری گسترده این سازمان در سالجاری برای تمرکز بر موضوع کتاب است خاطر نشان کرد: دومین مسابقه کتابخوانی به مناسبت گرامیداشت روز تبریز برگزار شده و در این دوره بخش تبریزشناسی نیز گنجانده شده است تا زمینه آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با هویت و تاریخ کهن شهر تبریز فراهم شود.

وی ادامه داد: در این دوره همچنین بر معرفی کتب مهارتی در حوزه‌های روانشناسی و اجتماعی تأکید شده که مطالعه این کتاب‌ها می‌تواند در ارتقا و بهبود سطح رفتارهای شهروندان در خانواده و جامعه مؤثر باشد.

لازه به ذکر است علاقه‌مندان جهت شرکت در بخش‌های "کودک و نوجوان"، "بزرگسالان" و "ویژه تبریز شناسی" این مسابقه از 31 مرداد تا 31 شهریورماه با مراجعه به سامانه شهروندی شهرداری تبریز به آدرس https://citizen.tabriz.ir در آزمون پایانی این مسابقه شرکت نموده و از ده‌ها جایزه نفیس بهره‌مند شوند.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر