1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 16 شهريور 1399     |     کد : 2337

خانواده منسجم، پایه و اساس جامعه سالم است

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، توجه و تمرکز بر توانمندی خانواده ها را زیرساخت جامعه سالم و رو به رشد معرفی نمود.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با تبریک فرارسیدن روز خانواده و تکریم بازنشستگان، با اشاره به آیه «هَل اتی» در سوره الانسان، این نگاه متعالی قرآن کریم به خانواده و استحکام بنیان آن را زیمنه ساز توجه و تکرمز هرچه جدی بر این مبحث دانست.
به گفته وی، از حدود 15 سال قبل که نیمه شهریور به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی کشور درج شده، تمرکز بر توانمندسازی خانواده ها افزایش یافته و خانواده به عنوان عنصر اصلی جامعه اسلامی مورد توجه قرار گرفته است.
حمیدی افزود: خانواده به عنوان کوچک‌ترین نهاد اجتماعی، حساس‌ترین گروه در برابر آسیب‌های اجتماعی است و به همین جهت به شدت نیازمند تقویت و توانمند سازی و توسعه مرزهای دانش و بینش خود است.
رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، نقش خانواده را به عنوان اثرگذارترین نهاد تربیتی در پرورش و تربیت سرمایه‌های انسانی مورد تاکید قرار دارد و تصریح کرد: نهاد خانواده از بزرگترین پشتوانه‌های توسعه و تعالی کشور بوده و از چنان اهمیتی برخوردار است که سلامت و صلابت جامعه‌ مرهون و مرتبط وجود خانواده‌های سالم، عفیف و با تقوا است.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی با اشاره به همزمانی این روز با روز تکریم بازنشستگان گفت: نقش و اهمیت بازنشستگان گرانقدر در توسعه و تعالی میهن اسلامی مان بر هیچ کس پوشیده نیست و از ثمره تلاشهای ایشان است که امروز شاهد تعالی بالنده در بخشهای مختلف اجرایی و خدماتی هستیم.
وی با گرامیداشت روز تکریم بازنشستگان، به سالها تلاش خالصانه خانواده فرهنگی شهرداری تبریز و تقدیم دهها بازنشسته ارجمند با کوله باری از تجارب و تعهد به جامعه اشاره و تصریح کرد: آرامش و امنیت اجتماعی و اقتصادی کشور مدیون تلاش‌های بی‌دریغ خردورزانی هستیم که طی سال‌های فعالیت خود از هیچ کوششی مضایقه نداشته و با پشتکار و سخت‌کوشی وصف‌ناپذیردرعرصه آبادانی و سازندگی این مرز و بوم، چرخ‌های عظیم توسعه و پیشرفت را به حرکت درآوردند.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر