1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 1 شهريور 1399     |     کد : 2327

فرهنگسراهای جنوب غرب تبریز؛ در سوگ ابا عبدالله الحسین (ع)

مدیر امور فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه هفت تبریز از برگزاری برنامه های مختلف فرهنگسراهای جنوب غرب تبریز در سوگ سید و سالار شهیدان (ع) خبر داد.

 

رحیم برهان ضمن اشاره به فضاسازی های صورت گرفته در فرهنگسراها با فرا رسیدن ماه محرم گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه محرم برنامه های مختلف مناسب شرایط موجود در فضای مجازی و به صورت حضوری با رعایت فاصله اجتماعی و مسائل بهداشتی در فرهنگسراهای شهرداری منطقه پیش بینی و اجرا می شود.
وی روز شمار ماه محرم را یکی از برنامه هایی عنوان کرد که با هدف بررسی وقایع محرم از نخستین روز تا روز عاشورا و توجه به رسالت حضرت زینب (س) و کاروان اسرا در فضای مجازی اعلام و بیان می شود.
برهان برگزاری کمپین ختم قرآن، کتابخوانی و معرف کتاب با موضوعات محرم و عاشورا توسط مربیان را از دیگر برنامه های فضای مجازی اعلام کرد که برای آسایش شهروندان و مخاطبان فرهنگسراها و بهره مندی آنها از برنامه های معنوی این ایام در کانال و صفحات مجازی پیگیری می شود.
مدیر امور فرهنگی اجتماعی منطقه همچنین از برگزاری مراسم عزاداری در محوطه و فضای باز بوستان قرآن برای شهروندان سطح حوزه خبر داد و اظهار داشت: این مراسم از ساعت 21:30 آغاز شده و شامل مداحی، نوحه سرایی، سینه زنی، سخنرانی حجت الاسلام شهاب الدین حسینی، قرائت زیارت عاشورا و دعای فرج بوده و تا ساعت 23 ادامه دارد.
وی در ادامه افزود: ختم زیارت عاشورا نیز صبح ها در بوستان قرآن برای حاضران و علاقمندان به صورت روزانه برگزاری می شود.
 


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر