1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : پنجشنبه 30 مرداد 1399     |     کد : 2326

همگام با کلاس شهر/ بازنمایی نقش کودکان در حفظ محیط زیست

مدیر امور فرهنگی اجتماعی شهرداری منطه هفت تبریز آموزش های شهروندی فرهنگسراهای جنوب غرب تبریز را در سر فصل جدید خود با تمرکز بر کودکان و حفظ محیط زیست عنوان کرد.

 

رحیم برهان در تشریح برنامه هفته جاری فرهنگسراهای این منطقه در زمینه آموزش های شهروندی گفت: آموزش رفتارهای درست زیست‌محیطی باید از دوران کودکی فراگرفته شود تا تبدیل به یک باور ذهنی شود و این باور کودک را موظف می‌کند تا از زیستگاهی که در آن زندگی می‌کند محافظت کند.
وی یکی از تاکیدات کلاس های اموزش شهروندی با تمرکز بر نقش کودکان در حفظ محیط زیست را آشنایی کوچک شهروندان با بازیافت و استفاده مجدد از وسایل عنوان کرد و اظهار داشت: طی این آموزش ها با عنوان کلاس شهر سعی می شود که کودکان با مفاهیم بازیافت، استفاده مجدد از مواد و نحوه جمع‌آوری جداگانه زباله آشنا شوند تا با الگوبرداری از رفتارهای صحیح، برایشان تبدیل به عادت شود.
برهان یکی از افراد موفق در آموزش و فرهنگسازی را آنیل ساکسنا هنرمند هندوستانی عنوان کرد که با بهره گیری از هنر خود توانسته مجموعه آثار هنری دیجیتال تاثیر گذاری را با شعار save a tree  "درختی را نجات بده"، خلق کند که در برنامه های آموزشی کلاس شهر از آثار این هنرمند که نگاهی تاثیرگذار نسبت به درختان دارد نیز توسط مربیان فرهنگسراها استفاده می شود.
وی یادآور شد: یکی از نکات ارزشمند آثار این هنرمند، نقش کودکان در این تصاویر است. امیدی که دوستداران محیط زیست به کودکان بسته‌اند، به وارثان زمین که شاید بیش از ما به حراست از زمین وفادار باشند.
گفتنی است؛ کودکان مطابق با ماده ۲۴ کنوانسیون جهانی حقوق کودک، حق برخورداری از محیط زیست و آب و هوای سالم را دارند و شهرهای دوستدارکودک می‌کوشند محیط زیست را به یکی از مسائل حیاتی مورد توجه تبدیل کنند و کودکان را از سنین پایین با آموزش‌های زیست‌محیطی برای آینده‌ای سبز تربیت کنند.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر