1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 22 تير 1399     |     کد : 2267

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز:

ارتقاء سواد رسانه‌ای خانواده‌ها ضروری است

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریزگفت: افزایش آگاهی و ارتقاء سواد رسانه‌ای به خانواده‌ها تاثیر مستقیمی بر استحکام بنیان خانواده‌ها دارد.


حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی  در نشست مدیران فرهنگی شهرداری تبریز با تبریک هفته ملی عفاف و حجاب  بر نقش بسزای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و اخلاق مداری در توسعه اجتماعی تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین  حمیدی گفت: تحکیم بنیان خانواده اساس هدایت جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی به شمار می آید و  با مدنظر قرار دادن این موضوع شهرداری تبریز گسترش تحکیم خانواده را در راس راهبرد های اجتماعی خود قرار داده است
وی گفت:  در جامعه کنونی  نفوذ رسانه در تمامی لایه های خانواده یک امر اجتناب ناپذیر است و نیاز به ارتقای سواد رسانه‌ای والدین و فرزندان از اهمیت بالایی برخوردار است.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز  با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا موجی از استرس، ناامنی، اضطراب و ترس را در جامعه، خانواده‌ها و کودکان ایجاد کرده است، تصریح کرد: اقدامات فرهنگی در زمینه کاهش استرس و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا برای خانواده ها، امری ضروری است
حمیدی با اشاره به ارائه خدمات تلفنی  ومشاوره و روانشناسی در خانه های سلامت شهرداری تبریز  تصریح کرد: یکی از نیازهای خانواده‌ها در این شرایط و در دوران پس از کرونا بازنگری در کارکردهای خانواده و مهارت‌های مورد نیاز خانواده‌ها است که لازم است  با تدبیر و کسب مهارت‌های متعدد و عوارض اجتماعی و روانی کمتر این روزها را سپری نماییم.
حجت‌الاسلام و المسلمین حمیدی گفت:در شرایط فعلی جامعه متولیان فرهنگی و هنری باید دوشادوش مدافعان سلامت کشور  نقش خود را جهت ارتقا و نهادینه شدن آگاهی های شهروندی در خصوص سلامت به خوبی ایفا نمایند.
حمیدی گفت: با تولید محتوای غنی در فضای مجازی به  منظور کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و روانی ویروس کرونا‌می‌توانیم جامعه هدف را به سمت پیشگیری از کرونا سوق دهیم.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز گفت: پس از شیوع ویروس کرونا و با تغییر سبک در ارائه خدمات به دنبال از بین بردن فاصله ایجادشده بین مراکز فرهنگی و ورزشی با مخاطبان هستیم تا پل ارتباطی‌مان با خانواده‌ها حفظ شود.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر