1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 21 تير 1399     |     کد : 2266

رشد و توسعه ادبیات کودک و نوجوان، زمینه ساز پرورش نسلی کتابخوان است

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز از نمایشگاه نقاشی کودک و نوجوان در بوستان قرآن بازدید نمود.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی در بازدید از این  و نمایشگاه، ضمن تاکید بر اهمیت فعالیت در حوزه  سنین پایه، از اقدام ارزشمند شهرداری منطقه هفت و معاونت فرهنگی این منطقه برای برپایی این نمایشگاه قدردانی نمود. 
وی افزود: خوانش داستان بر پایه آشنا سازی کودکان با ادبیات فولکلور، مجموعه داستان های مذهبی، داستانهای کهن بومی و ملی، کلیله و دمنه و نیز برپایی نمایشگاه از درک و فهم کودکان و نوجوانان در قالب تصویر، نقاشی، کلاژ و مانند این، اقدامی بسیار موثر در راستای انس با کتاب و گسترش فرهنگ کتابخوانی در نسل‌های آتی خواهد بود.
وی با اشاره به مشکلات خاص پیش آمده به واسطه شیوع ویروس کرونا در جامعه ادامه داد: خلق آثار نقاشی با موضوع ویروس کرونا نیز با تاکید بر حفظ سلامت، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط کودکان و نوجوانان از بخش های جالب و تاثیرگذار نمایشگاه بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدی افزود: همکاری و تعامل شهرداری کلانشهر تبریز با مجموعه های تخصصی از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌تواند منجر به توسعه ادبیات کودک و نوجوان گردد که در این نمایشگاه، این مهم محقق شده است.
 در پایان با حضور معاون فرهنگی شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، از ۳۰ نفر از برگزیدگان این نمایشگاه تجلیل به عمل آمد.
 


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر