1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : چهارشنبه 4 تير 1399     |     کد : 2246

همه جانبه نگری هیئت عالی انتخاب در شناسایی چهره های برجسته قابل تحسین است

هیئت عالی سومین همایش زنده نامان تبریز، در روزهای آغازین تیرماه، در حال شناسایی چهره های برجسته تبریز در حوزه های گوناگون است.
نشست هم اندیشی اعضای این شورا که با هدف بررسی اسامی و افراد برجسته حوزه های مختلف برگزار شده بود، ضمن مرور اقدامات صورت گرفته در هفته های گذشته، بر لزوم توجه به چهره های مغفول و کمتر شناخته شده تبریز که اثربخشی گسترده ای در خصوص اعتلای نام شهر داشته اند، تاکید شد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز در این نشست با اشاره به اقدامات صورت گرتفه در این هیئت اظهار داشت: امیدواریم با مشارکت نهادهای دخیل در این همایش و نیز همراهی شهروندان، این رخداد به خاطره ای ماندگار تبدیل شود.
حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی اضافه کرد: چهره های مختلفی که برای شهر تبریز، ایران و سایر نقاط شناسایی شده اند و نهادهای مختلف افراد مرتبط با این موضوع را معرفی کرده اند.
وی افزود: سومین همایش ملی زنده نامان تبریز با معرفی چهره‌های ملی در صورت عادی شدن وضعیت و وجود امکان برگزاری، در۱۴ مرداد ۹۹ مصادف با روز تبریز و سالروز صدور فرمان مشروطیت برگزار می شود.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی خاطر نشان کرد: با بررسی های  هیات  عالی انتخاب و نمایندگانی از سوی نهادهای مختلف، انتخاب نهایی اسامی و افراد  در دو مرحله صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه برگزیدگان این همایش بدون محدودیت سنی انتخاب می شوند، گفت: ارزیابی‌های هیات  عالی انتخاب برای تعیین افراد برگزیده در دو حوزه ملی و بین المللی این همایش در چند مرحله خواهد بود که پس از وزن دهی اجتماعی، علمی، سیاسی و.... انتخاب و افرادی که شرایط عمومی و اختصاصی را داشته باشند در همایش ملی زنده نامان تجلیل خواهند شد.
حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی  با اشاره به اهداف این همایش عنوان کرد : برپايي اين همایش فرهنگي در راستاي تجليل و ارج ‌نهادن به مقام شامخ چهره‌هاي برجسته و ماندگار فرهنگي ، هنري ، اجتماعي ، علمي ، ورزشي و نيز ايثارگران سرافراز است.
لازم به ذکر است شش شاخص عمومی در شورا و جلسه هیات عالی انتخاب تدوین شده است که این شاخص‌های عمومی شامل 1-گسترش فرهنگ و احیای هویت دینی، ملی و بومی 2-نقش موثر در ترویج و تعمیق فرهنگ ایثار، شهادت و انقلابی گری 3-حسن شهرت، مقبولیت اجتماعی و شایستگی فرد 4-خدمات ویژه و برجسته، تاسیس، ابداع، ابتکار، اختراع و اکتشاف موثر، اخذ نشان، مدال و غیره 5-مطالعات، تحقیقات تاثیرگذار اجتماعی و تولید آثار فاخر 6-داشتن جایگاه برجسته ی حرفه ای است.
همچنین، افراد انتخاب شده در بخشهای مختلف علمي و دانشگاهي، دفاع مقدس، مديريت كلان، ورزش، فرهنگ و هنر، امور اجتماعي، تحقيق و پژوهش، صنعت و خدمات و مشاركت و سرمايه‌گذاري كه توسط كميته‌هاي تخصصي انتخاب شده‌اند، مورد تقدير قرار خواهند گرفت.
 


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر