1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : سه شنبه 3 تير 1399     |     کد : 2245

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز :

تدوين سند کارآفرینی در سطح مديريت شهري ضروري است

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز گفت:تدوین سند کارآفرینی در سطح مدیریت شهری جهت ورود شهرداری ها به موضوع کارآفرینی‌ضروری است.حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی  در نشست کارگروه کارآفرینی و توانمندسازی کمیسیون فرهنگی واجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران‌که به میزبانی شهرداری تبریز برگزارشد گفت:براي توسعه کارآفرینی  بايد ابتدا سياست هايي مرتبط با اين موضوع در سطح مديريت شهري تعريف شده و  وظایف شهرداری  نسبت به کارآفرینی احصا شده و سپس وارد   مرحله عملیاتی واجریی شویم.
وي ادامه داد: با تدوين اين سياست ها وظايف مديريت شهري به طور شفاف روشن شده و شهرداري تبریز با شناخت بيشتري مي تواند نسبت به امور كارآفريني ورود پيدا كند.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی  با تاكيد براينكه در راستاي رسيدن به يك كارآفريني موثر و تأثيرگذار بايد پنجره واحد کارآفرینی را تشکیل  داد افزود : شهرداری تبریز  بناندارد متولی کارآفرینی در شهر باشد بلکه می خواهد به عنوان تسهیل گر، در ایجاد کارآفرینی و خوداشتغالی وارد عرصه شود .
وی افزود: متناسب با سند کارآفرینی میتوانیم لایحه ای اماده نماییم که در صورت تصویب در   کمیسیون فرهنگی  شورای  اسلامی کلانشهرتبریز ستاد کارآفرینی شهر تبریز  را راه اندازی کنیم.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز گفت: شهرداری تبریز در راستای کارآفرینی وتوانمندسازی شهروندان با راه اندازی  مجموعه کارآفرینی سرپرست خانوار  وبرپایی  نمایشگاههای دائمی وفصلی برای کمک به اشتغال زنان خودسرپرست و سرپرست خانوار اقدامات مهمی انجام داده و با فراهنگسراها و مراکز فرهنگی  در مناطق ۱۰ گانه سطح شهر، در راستای تحقق واقعی موضوع توانمندسازی پیشگام بوده است
حجت الاسلام و المسلمین احمد حمیدی با اشاره به این‌که ظرفیت‌های اجتماعی شهرداری تبریز در خدمت کارآفرینی و  ارتقای مهارت‌های شهروندان به ویژه  بانوان است،  اقدامات شهرداری تبریز را در برگزاری نمایشگاه های توانمندی بانوان  در زمینه های هنر ها و صنایع دستی و  برنامه‌های مستمر فرهنگسراها  در خدمت کارآفرینی و ایجاد زمینه‌های اشتغال و اقتصاد خانواده‌ها موثر دانست.
وی افزود:شهرداری تبریز باصدور  مجوز تاسیس فرهنگسرای خصوصی در راستای مشارکت بخش خصوصی و تولید اشتغال و کارآفرینی در سال ۹۸تعداد  ۲۵ فرهنگسرای خصوصی در سطح شهر تبریز راه اندازی  کرده است.

 
در این نشست فرامرزی دبیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی از اهتمام ویژه برای عقد تفاهم نامه های همکاری با نهادها و ارگان های مربوطه برای ارتقاء کیفیت کار و نیز بهره وری کلانشهرها در بخش کارآفرینی و توانمندسازی خبر داده و افزود: در نظر داریم در سالجاری بصورت متفاوتر از قبل در این حوزه ورود کنیم تا با همکاری همه کلانشهرها بتوانیم در جهت کمک به تولید داخلی و معرفی آن به بازار مصرف نقش مهمی را داشته باشیم.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر