1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 24 خرداد 1399     |     کد : 2236

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز:

ارزیابی و تکمیل محتوای کتب شهروندی برای سالتحصیلی آینده/ استمرار طرح آموزش شهروندی در قالب بسته های آموزشی

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز از استمرار طرح آموزش شهروندی در قالب بسته های آموزشی برای خانواده ها و ارزیابی و تکمیل محتوای کتب شهروندی برای سالتحصیلی آینده خبر داد.


دومین نشست تخصصی  ارزیابی و تکمیل محتوای کتب آموزشهای شهروندی با حضور اساتید و صاحب‌نظرانی از دانشگاه‌ها  در معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز برگزار شد.
معاون فرهنگی، اجتماعی شهرداری تبریز در این  نشست گفت: شهرداری تبریز با همکاری ادراه کل آموزش و پرورش استان از دو سال پیش آموزش‌های شهروندی را به صورت پایلوت در مدارس تبریز آغاز کرده و امسال قصد داریم با جدیت تمام و به صورت گسترده  در قالب بسته های آموزش شهروندی این طرح را پیش ببریم.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی  با اشاره به اینکه نقش آموزش در ایجاد، اصلاح و ارتقای نگرش‌ها، دانش‌ها و باورهای منتهی به رفتار فردی و اجتماعی به عنوان زیرساخت‌های اصلی فرهنگ عمومی همواره مورد تأکید صاحب نظران بوده است، گفت: شهرداری تبریز با تدوین و تهیه ۳۴۰ هزار کتاب آموزش شهروندی در سال 98گام نخست ارتقا فرهنگ عمومی شهروندی را برداشته است.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی ارتباط با آموزش‌وپرورش را ضامن تحقق اهداف مدیریت شهری دانست و تاکید کرد: این مباحث آموزشی در آموزش‌وپرورش نباید جنبه تشریفاتی داشته باشد و ضروریست در این راستا همت اولیا و مربیان نیز پشتوانه آموزش های شهروندی در مدارس قرار گیرد.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در ادامه با اشاره به بازنگری کتب آموزش‌های شهروندی در سال تحصیلی آینده افزود: مجموعه کتب آموزش‌های شهروندی از حیث علوم  جامعه‌شناسی، ادبی، علمی و ... به شکل مستمر مورد بازبینی و ویرایش قرار خواهند گرفت تا با اثرگذاری بیشتر در دانش آموزان منجر به تصحیح رفتارهای اجتماعی و فرهنگی نسل‌های آتی شوند.
در این نشست تخصصی که با هدف جمع بندی نظرات تخصصی کارشناسی در خصوص محتوای کتب شهروندی برگزار شد معرفی سرمایه های نمادین و المانهای هویتی شهر، آموزش خانواده ها و آماده سازی پکیج آموزشی به عنوان مکمل آموزشها ی شهروندی از جمله پیشنهاداتی بود که در تکمیل محتوای کتب شهروندی  مطرح گردید .
گفتنی است؛ کتاب های آموزش شهروندی در قالب 13 جلد کتاب برای دانش آموزان و ۱۳ جلد ویژه مربیان توسط نیروهای متخصص و کارشناسان در شهرداری تبریز و با مشارکت خانه محیط زیست تبریز تدوین شد و  در سال 98 برای تمامی مقاطع تحصیلی در ۱۳ هزار مدرسه توسط مربیان شهرداری اموزش داده شد.
سرفصل های این کتاب ها به مباحث روز و ضروری شهری همچون حفاظت از محیط زیست، ترافیک، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران، گردشگری و توسعه پایدار، حقوق شهروندی، آتش نشانی و ایمنی، مدیریت پسماند و غنی سازی اوقات فراغت می پردازد.


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  27
 
 اسلایدر