1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 24 خرداد 1399     |     کد : 2235

تبریز میزبان "کنگره ملی شعر و ادب ایران"، بزرگداشت استاد شهریار

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز گفت: کنگره ملی شعر و ادب ایران، بزرگداشت استاد محمد حسین شهریار، مجالی برای بازشناسی ظرفیت بی بدیل شهریار شعر و ادب و شناخت جنبه های مختلف شعری ایشان است.


معاون فرهنگی اجتماعی شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز گفت: کنگره ملی شعر و ادب ایران، بزرگداشت استاد محمد حسین شهریار، مجالی برای بازشناسی ظرفیت بی بدیل شهریار شعر و ادب و شناخت جنبه های مختلف شعری ایشان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان، حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی، در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز با ارائه گزاررشی از روند اجرایی صورت گرفته در این رابطه گفت: کنگره ملی شعر و ادب ایران، بزرگداشت استاد محمد حسین شهریار که طبق پیش بینی همزمان با روز شعر و ادب و در شهریور ماه امسال اجرایی خواهد شد، فرصتی ارزنده برای بازشناسی برخی از جنبه های مختلف شعری و ادبی ایشان است.

وی افزود: این کنگره، بخش های مختلفی خواهد داشت و با برنامه ریزی برگزاری برنامه های جنبی مختلف به مرحله اجرا درخواهد آمد.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به برگزاری یک پیش نشست در تبریز در مرداد ماه سالجاری برای برگزاری موفقیت آمیز کنگره استاد شهریار، اظهار داشت: همچنین بخش جنبی این کنگره نیز، شاهد برگزاری دو شب فرهنگی در دو کلانشهر کشور خواهد بود و طی آن، صاحب نظران و اهالی فرهنگ و هنر به بیان دیدگاههای خود در این خصوص می پردازند.

در ادامه این نشست، فرج محمد قلیزاده با اشاره به نحوه برگزاری این کنگره خاطرنشان کرد: در میان افراد بنام که با استاد شهریار دوستی داشتند و می‌توانند به ما کمک کنند، باید سرمایه گذاری کنیم.
قلیزاده گفت: در محورهای ارایه شده، ترجمه آثار استاد در دنیا و زبانهای محلی نیز می تواند مورد توجه قرار گیرد و در استفاده از آنها بدان پرداخت شود.

کریم صادقزاده نیز در ادامه با اشاره به شرایط فعلی تکمیل پروژه مقبره الشعرا گفت: این کنگره و برگزاری آن بهانه ای است برای سرعت بخشیدن به اتمام پروژه مقبره الشعرا، که امیدوارم با حمایت استاندار آذربایجان شرقی و همچنین تشکیل کمیته این پروژه به اتمام برسد.

سعید نیکوخصلت همچنین با اشاره به کمبود وقت برای پیشبرد این برنامه، اظهار داشت: در دنیا موسساتی برای برگزاری این برنامه ها وجود دارند و این امر در واقع موجب ایجاد اشتغال شده و موجب می‌شود تا برنامه ها به نحو مطلوب اجرا شود.

گفتنی است برنامه ریزی اجرایی کنگره ملی شعر و ادب ایران، بزرگداشت استاد محمد حسین شهریار، برای گرامیداشت شهریار شعر و ادب در تبریز در حال انجام است.


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  10
 
 اسلایدر