1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 19 خرداد 1399     |     کد : 2232

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز مطرح کرد؛

آوازه جهانی شهریار نیازمند بررسی های جدید است

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به برگزاری کنگره استاد شهریار، آوازه جهانی ایشان را نیازمند بررسی های جدید دانست.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی در نشست هماهنگی برگزاری کنگره استاد شهریار، با بیان انکه ابعاد فکری، شعری، ملی و کلامی شهریار به رغم گذشت همه این سالها کاملا شناخته نشده است، اظهار داشت: این شخصیت بی بدیل فرهنگی و ادبی، سرمایه ای گرانسنگ از همه مواریث معنوی این خطه است که نماینده ای تمام عیار از این داشته هاست و باید بدان توجه کرد.

وی افزود: کنگره  استاد شهریار که قرار است در شهریورماه امسال برگزار شود، فرصتی ارزنده برای بازشناسی برخی از جنبه های مختلف شعری و ادبی او است.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی خاطر نشان کرد: این کنگره، بخش های مختلفی خواهد داشت و طی مناسبت های مختلف به اجرا درخواهد آمد.

وی با اشاره به برگزاری یک پیش نشست در تبریز در مرداد ماه سالجاری برای برگزاری موفقیت آمیز کنگره استاد شهریار، اظهار داشت: همچنین بخش جنبی این کنگره نیز، شاهد برگزاری دو شب فرهنگی در دو کلانشهر کشور خواهد بود و طی آن، صاحب نظران و اهالی فرهنگ و هنر به بیان دیدگاههای خود در این خصوص می پردازند.

لازم به ذکر است موارد و پیشنهادات مطرح شده در این جلسه به صورت یک پیشنهاد عملی در قالب  طرح کنگره استاد شهریار توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز به کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ارایه و پس از تصویب‌ در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر  وارد فاز اجرایی می شود.


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  13
 
 اسلایدر