1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 17 خرداد 1399     |     کد : 2230

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی :

ارائه آموزشهای شهروندی به دانش آموزان منجر به تربیت شهروند مسئولیت پذیر میشود

نشست تخصصی بررسی کتب آموزش‌های شهروندی با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز، دکتر طاهر علمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و دبیران و معلمان مقاطع مختلف تحصیلی از نواحی پنجگانه آموزش وپرورش  در سالن جلسات شهرداری تبریز برگزار شدمعاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در این نشست ضمن تقدیر وتشکر ازشهرداری تبریز درراستای تدوین و چاپ  مجموعه کتب شهروندی برای نخستین بار در ایران اجرای طرح آموزش شهروندی را اقدامی مبارک از طرف شهرداری و آموزش پرورش  برای ارتقاء فرهنگ شهروندی , عنوان کرد.
دکتر طاهر علمی با تاکید بر اهمیت مهارت‌آموزی، آﻣﻮزش ﺷﻬﺮوﻧﺪي را که با ﺑﺮﻧﺎﻣﻪرﯾﺰي‌ﻫﺎي ﻣﺘﻨﻮع ﺑﻪ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت‌ﻫﺎي زﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽ‌ﭘﺮدازد، از ارﮐﺎن اﺳﺎﺳﯽ زﻧﺪﮔﯽ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻋﺼﺮ ﺣﺎﺿﺮ دانست و گفت: هر آموزشی که در متن کلاس‌ها اتفاق می‌افتد بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که به موضوع مهارت‌آموزی درآن بسیار تاکید شده است.
وی با اشاره به نقش کلیدی و بسیار مهم معلم در آموزش نسل آگاه برای آینده، آگاهی‌بخشی در زمینه فرهنگی و اجتماعی را یکی از اهداف نظام آموزشی کشور معرفی کرده و  هدف از برگزاری طرح آموزش شهروندی  را دست‌یابی به این مهم عنوان کرد.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی افزود:  معلمان و والدین و دانش آموزان نظرات اصلاحی و پیشنهادهای ­خود رادر خصوص کتب آموزش شهروندی ، جهت استفاده در چاپ‌های بعدی   وتاثیر گزاری بیشتر این کتب   به معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز اعلام نمایند .
دکتر علمی با اشاره به اینکه به دنبال  استمرار طرح آموزش شهروندی در مدارس هستیم  افزود  : آرائه آموزشهای شهروندی به دانش آموزان منجر به تربیت شهروند مسئولیت پذیر میشود..
در این نشست تخصصی  معلمین نکته نظرات وانتقادات خود را در خصوص مطالب کتب شهروندی ابراز داشتند و آموزشهای شهروندی در فضای مجازی و گنجاندن مطالب کتب شهروندی در فضای مجازی ، ایجاد بستر لازم جهت همراهی والدین در آموزشهای شهروندی  و اضافه نمودن  مطالب ویژه والدین  در این کتب  از جمله پیشنهداتی بود که در این جلسه توسط معلمین مدارس مطرح شد
 


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  11
 
 اسلایدر