1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 17 خرداد 1399     |     کد : 2228

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز:

دعوت از تمام معلمان ،اولیاء و صاحبنظران جهت ارائه نظرات و پیشنهادات در حوزه کتب شهروندی

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز گفت :از تمام صاحب‌نظران، متخصصان و والدین دانش آموزان برای ارائه نظرات و مطالبی که به تکمیل و تعالی مجموعه کتب شهروندی یاری رساند استقبال می‌کنیم.


نشست تخصصی بررسی کتب آموزش‌های شهروندی با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز، دکتر طاهر علمی معاون پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و دبیران و معلمان مقاطع مختلف تحصیلی از نواحی پنجگانه آموزش وپرورش  در سالن جلسات شهرداری تبریز برگزار شد
معاون فرهنگی، اجتماعی شهرداری تبریز در این  نشست تخصصی  گفت: تجربه سال‌های اخیر نشان داده آموزش‌های مختلف وقتی بیشترین بازدهی را دارند که از سنین پایه و برای ارائه به قشر کودک و نوجوان برنامه‌ریزی شده باشند؛ از این رو مجموعه کتب آموزش‌های شهروندی گامی در جهت تحقق این هدف در عرصه شهروندی محسوب ​​​​​​میشود.
حجت الاسلام والمسلمین  احمد حمیدی با اشاره به تاثیر این آموزش ها در ارتقای فرهنگ شهروندی بیان کرد: دانش آموزان تاثیر پذیرترین افراد جامعه به شمار می آیند و به طوریقین این برنامه ها تاثیر بسزایی در ارتقای فرهنگ شهروندی خواهد داشت.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز با اشاره به اینکه‌  در سال گذشته قبل ازشیوع ویروس کرونا  مجموعه‌کتب فرهنگ شهروندی به مدت ۳ ماه در سبد تحصیلی دانش آموزان‌تبریز  قرار داشت گفت  شهرداری تبریز مصمم هست برای اولین بار در کل کشور بتواند مبحث آموزش های شهروندی را از سنین پایه و در مدارس اجرایی کند و انشاالله در آینده با صرف حداقل هزینه و زمان ، شاهد پیشرفت در مشارکت های اجتماعی شهروندان در مدیریت شهری باشیم.
حمیدی  افزود:  در ایام کرونا‌مجموعه کتب آموزش شهروندی در قالب بخش ویژه پویش در خانه بخوانیم کتاب بخوانیم در فضای مجازی  ، با استقبال گسترده‌ای از سوی کودکان و نوجوانان مواجه شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد حمیدی تصریح کرد: کتب آموزش‌های شهروندی حاصل ۱۸ماه تلاش مستمر کارشناسان حوزه‌های مختلف است که در 26 جلد برای رده‌های مختلف دانش آموزان از پیش‌دبستانی تا دبیرستان تألیف و رونمایی شده و اکنون پس از گذشت زمان لازم برای بررسی اولیه کتاب‌ها، از تمام صاحب‌نظران، متخصصان و والدین دانش آموزان برای ارائه نظرات و مطالبی که به تکمیل و تعالی این مجموعه یاری رساند استقبال می‌کنیم.
حمیدی افزود:، طبق تفاهم‌نامه میان شهرداری و اداره کل آموزش‌وپرورش کتب آموزش‌های شهروندی در مدارس کلانشهر تبریز برای ۳۱۰ هزار دانش‌آموز شهر تبریز تدریس می‌شود تا شهرمان نقطه آغاز این آموزش‌ها در سطح کشور باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در ادامه با اشاره به بازنگری کتب آموزش‌های شهروندی در سال تحصیلی آینده افزود: مجموعه کتب آموزش‌های شهروندی از حیث  علوم جامعه‌شناسی، ادبی، علمی و ... به شکل مستمر مورد بازبینی و ویرایش قرار خواهند گرفت تا با اثرگذاری بیشتر در دانش آموزان منجر به تصحیح رفتارهای اجتماعی و فرهنگی نسل‌های آتی شوند.
حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی  خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگ شهرنشینی، حفظ محیط‌زیست، مشارکت در مدیریت شهری، مدیریت ترافیک و کاهش آلودگی هوا از جمله اهداف کتاب شهروندی است و موضوعات مرتبط دیگر هم در حال بررسی برای اضافه شدن به این مجموعه هستند.

 


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  22
 
 اسلایدر