1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 4 خرداد 1399     |     کد : 2221

فرهنگ زیربنای رشد ملتها و کتابخوانی ستون اصلی خیمه فرهنگ است

شهردار منطقه ۵ تبریز، کتابخوانی و توجه به کتاب، مطالعه و دانسته های مکتوب را ستون خیمه افراشته فرهنگ معرفی کرد.

میر علی اصغر نساج شهردار منطقه ۵ تبریز گفت: اقتصاد عامل اصلی جنبش جامعه و توسعه کشورهاست لیکن فرهنگ استفاده از منابع اقتصادی زیربنای رشد ملتهاست.
وی که در مراسم قرعه کشی برگزیدگان پویش کتابخوانی #در_خانه_کتاب_بخوانیم سخن می گفت با تبریک عید سعید فطر به عموم مسلمین بخصوص زحمتکشان عرصه فرهنگ عمومی خاطرنشان کرد: تبریز به عنوان شهر اولین ها مبدع مسابقه کتابخوانی با ابعادی بزرگ و قابل توجه بوده است.
وی افزود: این حرکت به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری برگزار شده و به لطف الهی با استقبال شایان توحه همشهریان، تبدیل به جنبش کتابخوانی شده است.
نساج در پاسخ به این سوال که جایگاه امروز فرهنگ و کتاب در دنیا چیست اظهار داشت: دنیای پیچیده امروز مشحون از پیشرفتهای تکنولوژیک و امکانات سخت افزاری نوین است اما نحوه و روش بهره وری صحیح از این امکانات در گرو فرهنگ استفاده از آن است.
به گفته وی، از سوی دیگر با عنایت به اینکه کتاب و کتابخوانی محور اصلی رشد و ارتقای فرهنگی است، این وظیفه ماست که مردم را هرچه بیشتر تشویق و ترغیب به این امر مهم کنیم.
نساج در تشریح فعالیتهای فرهنگی شهرداری منطقه ۵ گفت: این منطقه دارای ۴ فرهنگسرا می باشد که در ۳۵ رشته فعالیت داشته و بیش از ۲۰۰۰ نفر هنرجو در آن تحت آموزش هستند. با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا کار تولید ماسک در این فرهنگسراها را در الویت اصلی قرار داده و از این طریق با تولید انبوه ماسک بخشی از نیازهای منطقه و شهرداری را در این خصوص رفع نمودیم. همچنین با تدارک بیش از ۳۰۰۰ غذای گرم و مشارکت در امور خیریه مساجد منطقه توانستیم گامی کوچک در جهت مواسات و کمک مومنانه در این حوزه برداریم.
شهردار منطقه ۵ تبریز در خاتمه با تاکید بر برکات مسابقه کتابخوانی در سطح کلان گفت: فرهنگ زیربنای رشد ملتها و کتابخوانی ستون اصلی خیمه فرهنگ است.
گفتنی است این برنامه، با قرعه کشی در سه مرحله بین ۹۹ نفر از شرکت کنندگان در دو بخش "نوجوان" و " رمضان" دنبال و اسامی برگزیده های هر بخش به صورت مجازی اعلام شد.
برنامه اختتامیه پویش کتابخوانی #در_خانه_کتاب_بخوانیم به صورت زنده و از کانال اینستاگرامی شهریار نیوز پخش  شدو روند قرعه کشی به صورت رندم و رایانه ای صورت گرفت.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر