1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 3 خرداد 1399     |     کد : 2213

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز:

ارتقای سرانه کتابخوانی مهم ترین رکن توسعه فرهنگی و اجتماعی است

 معاون فرهنگی، اجتماعی شهرداری تبریز در آئین اختتامیه بخش بزرگسال پویش کتابخوانی در خانه بخوانیم، از حضور گسترده شهروندان در این پویش قدردانی و ارتقای سرانه‌کتابخوانی را مهمترین رکن توسعه‌فرهنگی و اجتماعی جوامع عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی در این برنامه که همزمان با روز قدس برگزار شد، گفت: امسال شاهد روز قدس متفاوتی بودیم، شهرداری تبریز در کنار سایر نهاد ها و آحاد جامعه به صورت فعال در فضای مجازی با ارائه طرح ها، کلیپ ها، تیزرهای متعدد و اقدامات متنوع فرهنگی، انزجار خود را از رژیم صهیونیستی اسرائیل و حمایت از مردم مظلوم فلسطین اعلام کرد.
رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز ادامه داد: در ایام ماه مبارک رمضان توجه به کتاب الهی و معجزه جاودانه پیامبر اسلام می تواند ابعاد وسیعی از اهمیت کتابخوانی را نشان می دهد، تاکید قرآن بر “اِقرا-بخوان”بعنوان رکن اصلی توسعه و ترقی جوامع می باشد.
حجت الاسلام  و المسلمین احمد حمیدی گفت: یکی از بهترین راه های هویت افراد جامعه و از راه های مهم توسعه فرهنگی،ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب و کتابخوانی است و بهترین وسیله انتقال و حفظ میراث فرهنگی و ارزش های دینی و تاریخی  هرجامعه به میزان مطالعه  و کتابخوانی افراد  جامعه بستگی دارد.
وی با اشاره به برگزاری موفق پویش کتابخوانی در خانه بخوانیم در مدت نوروز امسال و ماه مبارک رمضان، افزود: این پویش که با استقبال بی نظیر همشهریان و برگزاری حدود ۲۹ هزار ثبت نام آزمون به پایان رسید.
وی با اشاره به آیین قرعه کشی شامگاه جمعه، گفت: امشب ۹۹ جایزه ۷۰۰ هزار تومانی برای بخش بزرگسال به قید قرعه تقدیم شهروندان می شود تا شیرینی حضور در این رویداد فرهنگی را در جامعه گسترش دهیم.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر