1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 22 ارديبهشت 1399     |     کد : 2200

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز:

مشتاق دریافت نظرات صاحب‌نظران در حوزه کتاب‌های آموزش شهروندی هستیم

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز با اشاره به انتشار کتب آموزش شهروندی برای بهره‌گیری در مدارس شهر تبریز، از صاحب‌نظران برای ارائه نظرات و دیدگاه‌های خود در این خصوص دعوت نمود.معاون فرهنگی، اجتماعی شهرداری تبریز در نشست تخصصی بررسی کتاب‌های آموزش‌های شهروندی با حضور صاحب‌نظرانی از دانشگاه‌ها گفت: تجربه سال‌های اخیر نشان داده آموزش‌های مختلف وقتی بیشترین بازدهی را دارند که از سنین پایه و برای ارائه به قشر کودک و نوجوان برنامه‌ریزی شده باشند؛ از این رو مجموعه کتب آموزش‌های شهروندی گامی در جهت تحقق این هدف در عرصه شهروندی محسوب ​​​​​​میشود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد حمیدی تصریح کرد: کتب آموزش‌های شهروندی حاصل ۱۸ماه تلاش مستمر کارشناسان حوزه‌های مختلف است که در 26 جلد برای رده‌های مختلف دانش آموزان از پیش‌دبستانی تا دبیرستان تألیف و رونمایی شده و اکنون پس از گذشت زمان لازم برای بررسی اولیه کتاب‌ها، از تمام صاحب‌نظران، متخصصان و والدین دانش آموزان برای ارائه نظرات و مطالبی که به تکمیل و تعالی این مجموعه یاری رساند استقبال می‌کنیم.

به گفته وی، طبق تفاهم‌نامه میان شهرداری و اداره کل آموزش‌وپرورش کتب آموزش‌های شهروندی در مدارس کلانشهر تبریز برای ۳۱۰ هزار دانش‌آموز شهر تبریز تدریس می‌شود تا شهرمان نقطه آغاز این آموزش‌ها در سطح کشور باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در ادامه با اشاره به بازنگری کتب آموزش‌های شهروندی در سال تحصیلی آینده افزود: مجموعه کتب آموزش‌های شهروندی از حیث جامعه‌شناسی، ادبی، علمی و ... به شکل مستمر مورد بازبینی و ویرایش قرار خواهند گرفت تا با اثرگذاری بیشتر در دانش آموزان منجر به تصحیح رفتارهای اجتماعی و فرهنگی نسل‌های آتی شوند.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز در پایان خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگ شهرنشینی، حفظ محیط‌زیست، مشارکت در مدیریت شهری، مدیریت ترافیک و کاهش آلودگی هوا از جمله اهداف کتاب شهروندی است و موضوعات مرتبط دیگر هم در حال بررسی برای اضافه شدن به این مجموعه هستند.
وی افزود: مجموعه کتاب‌های آموزش شهروندی در قالب بخش ویژه پویش در خانه بخوانیم، با استقبال گسترده‌ای از سوی کودکان و نوجوانان مواجه شده است.گفتنی است :مجموعه کتب فرهنگ شهروندی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز و با مشارکت خانه محیط زیست و توسعه پایدار در تبریز  با آخرین شیوه‌های آموزشی رایج در دنیا جهت ارائه در مدارس تهیه و تدوین شده است.  در همین زمینه۳۵۳هزار و ۷۰۰جلد کتب فرهنگ شهروندی شامل ۳۲۲هزار جلدکتاب آموزش شهروندی ویژه دانش آموزان همه مقاطع تحصیلی و ۳۲هزار جلد تسهیل‌گری ویژه معلمان و مربیان در نواحی پنجگانه آموزش و پرورش، تالیف و توزیع شده است.


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  45
 
 اسلایدر