1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : چهارشنبه 10 ارديبهشت 1399     |     کد : 2185

تقدیرمعاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز از روانشناسان و مشاوران خانه های سلامت شهرداری تبریز

به مناسبت ۹ اردیبهشت روز جهانی روانشناس و مشاور معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز از روانشناسان و مشاوران خانه های سلامت شهرداری تبریز  تقدیر کرد.

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در این جلسه ضمن تبریک این روز  و همچنین ماه مبارک رمضان گفت : ماه  مبارک رمضان، ماه خود سازی انسان ها است و باعث تزکیه روح و روان آنها می گردد و نیز نقش موثری را در کاهش آسیب های اجتماعی ایفا می کند.
حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی  با اشاره به اینکه نگاه به حوزه سلامت، رویکردی فرهنگی و اجتماعی است اظهار کرد : برخورداری از زندگی سالم و هدفمند حقی همگانی است که مسئولیت تحقق آن بر عهده همه نهادها و افراد جامعه است.
حمیدی با تاکید بر لزوم مراجعه به مشاوره و روانشناس در بحران‌ها بویژه در این روزهای شیوع بیماری کرونا، تصریح کرد: یکی از نیازهای خانواده‌ها در این شرایط و در دوران پس از کرونا بازنگری در کارکردهای خانواده و مهارت‌های مورد نیاز خانواده‌ها است که لازم است  با تدبیر و کسب مهارت‌های متعدد و عوارض اجتماعی و روانی کمتر این روزها را سپری نماییم.
معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا موجی از استرس، ناامنی، اضطراب و ترس را در جامعه، خانواده‌ها و کودکان ایجاد کرده است، تصریح کرد: اقدامات فرهنگی در زمینه کاهش استرس و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا برای خانواده ها، امری ضروری است
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی  ادامه داد ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی فردی و تخصصی مرتبط با بحران و بلایا به شهروندان به خصوص با رویکرد کاهش آسیب‌های روانی در کودکان و نوجوانان می‌تواند به تاب‌آوری اجتماعی و بهبود سلامت روان شهروندان کمک کند.
وی به سیاستهای معاونت فرهنگی واجتماعی  شهرداری تبریز  در حوزه  خانواده  و سلامت  اشاره و عنوان کرد: تحکیم بنیان خانواده اساس هدایت جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی به شمار می آید و  با مدنظر قرار دادن این موضوع شهرداری تبریز گسترش تحکیم خانواده را در راس راهبرد های اجتماعی خود قرار داده است و تا کنون توانسته منشا خدمات بیشماری در این حوزه  باشد.
حمیدی افزود: امید است با همکاری هر چه بیشترروانشناسان و   مشاوران سلامت   خانواده  در مناطق دهگانه شهرداری تبریز  زمینه تقویت بنیان خانواده‌ها فراهم شود و شاهد کاهش در آسیب‌های اجتماعی و افزایش کیفیت زندگی به سبک ایرانی اسلامی باشیم.
در این نشست که با حضور معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز،مدیر اجتماعی ومدیر امور بانوان وخانواده معاونت فرهنگی واجتماعی  برگزار شد  ضمن تجلیل از10 نفر از  مشاوران و روانشناسان خانه های سلامت شهرداری تبریز ،مهمترین مسائل و موضوعات  مربوط به حوزه مشاوره  وروانشناسی در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز مطرح و بررسی شد.
 گفتنی است: به منظور حفظ بهداشت و ايجاد امنيت رواني خانواده ها با مشاركت معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري كلانشهر تبريز و سازمان نظام روانشناسي و مشاوره استان آذربايجانشرقي مراكز خدمات مشاوره روانشناسي در حوزه هاي مختلف با حضور متخصين روانشناسي كه مورد تاييد و عضو سازمان نظام روانشناسي مي باشند در خانه هاي سلامت و مراكز فرهنگي تابعه شهرداري فعالیت مینمایند  و شهروندان میتوانند با تماس تلفنی در ایام کرونا از خدمات مشاوره ای بطور رایگان استفاده نمایند. 


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  44
 
 اسلایدر