1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 7 ارديبهشت 1399     |     کد : 2183

احیاء فرهنگ کتابخوانی به معنی جهش تولید در افکار پویا و خلاق است

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز گفت : گسترش فرهنگ کتابخوانی به مفهوم آگاهی بخشی عمومی در سطح جامعه می باشد که ماحصل آن رشد افکار پویا و خلاق است.

دکتر فریدون بابائی اقدم با اشاره شرایط خاص جامعه در دوران بیماری کرونا، لزوم تدبیر در جهت کاهش رفت و آمدهای عمومی را یادآور شد و گفت : شهرداری تبریز با طراحی مسابقه بزرگ کتابخوانی ، گامی بزرگ در جهت قطع زنجیره شیوع این بیماری برداشته است.
این نماینده شورای شهر افزود : در سالی که مقام معظم رهبری (دامه برکاته ) آن را به نام " جهش تولید " نامگذاری کرده اند ، بهترین راهکار در جهت تحقق این شعار ایجاد فرهنگ کار و خلاقیت از طریق گسترش آگاهی عمومی در سطح جامعه است و این نیز به مدد حرکتهای فرهنگی و خلاقانه محقق خواهد شد.
وی ادامه داد : طراحی مسابقه کتابخوانی توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز نگاهی زیربنائی به امر تولید در حیطه فکر و اندیشه است چرا که اولین قدم در تولید موفق به مدد افکار روشن و جدید به وقوع می پیوندد . در این راستا  احیاء فرهنگ کتابخوانی به معنی جهش تولید در افکار پویا و خلاق است.
دکتر بابائی تاکید کرد : ایجاد شهرها و جوامع پایدار، مهمترین هدف جامعه جهانی در تبیین اهداف توسعه پایدار جهانی در حوزه مدیریت شهری است، بدون شک ایجاد شهر پایدار، بدون مشارکت جدی شهروندان و ارتقائ سطح آگاهی های ایشان درخصوص تکالیف و متقابلا حقوق شهروندی میسر نیست، مهم ترین رسالت مجموعه فرهنگی شهرداری کمک به تحقق این مهم هست که اقداماتی این چنینی در ترغیب و تشویق مردم به همراهی و همگامی بیشتر با مدیریت شهری موثر خواهد بود.
وی همچنین با اشاره به اضافه شدن بخش ویژه ماه رمضان در مسابقه کتابخوانی تاکید کرد : کتابهای معرفی شده و جوایز ارزشمند متناظر با آن در تقویت روحیه مطالعات مذهبی مهم و موثر است .  
عضو شورای اسلامی شهر تبریز ضمن ابراز خرسندی از این حرکت اظهار داشت : امروز  شاهد پویایی خاصی در مجموعه فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز هستیم و توسعه زیربنایی تبدیل به سرلوحه همه بخش ها در شهرداری تبریز شده است و خوشبختانه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز به رسالت اساسی خود عمل می کند .
گفتنی است، مسابقه کتاب‌خوانی "در خانه بخوانیم" به منظور تشویق همشهریان برای حضور در خانه و مقابله با شیوع ویروس کرونا، غنی‌سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان تبریزی، توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و استفاده بهینه از فرصت پیش آمده در دوران قرنطینه خانگی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز از ابتدای سال 99 برگزار می‌شود.
این مسابقه در 4 بخش بزرگسالان، نوجوانان، کودکان و ویژه برگزار می‌شود که در هر بخش برای 99 نفر جوایز نقدی اهدا می‌شود. جایزه هر یک از منتخبین این بخش‌ها به ترتیب 7 میلیون ریال (بخش بزرگسالان)، 4 میلیون ریال (بخش نوجوانان)، 2.5 میلیون ریال (بخش کودکان) و 3 میلیون ریال (بخش ویژه) خواهد بود.
علاقه‌مندان جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند برای دریافت کتاب‌ها و شرکت در آزمون مربوطه به سایت رسمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، شهریار نیوز و سیتیزن تبریز مراجعه نمایند.


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  12
 
 اسلایدر