1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 8 ارديبهشت 1399     |     کد : 2182

نایب رئیس شورای شهر تبریز :

ترویح فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از مهمترین‌‌ دغدغه های مدیریت شهری است

نایب رئیس شورای شهر تبریز گفت: پرداختن به مسئله کتاب و کتابخوانی در جامعه یکی از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری به شمار می رود.

سونیا اندیش خاطر نشان کرد: انتظار می رود شهر تبریز با گذشته غنی خود و چهره های فرهنگی برجسته، شعرا، نویسندگان، دانشگاهیان و... مشعل‌دار فرهنگ و کتاب در کشور باشد.
وی افزود: کوتاهی در فرهنگ سازی و توجه به بحث کتاب در پرورش کودکان و نوجوانان در کنار گسترش شبکه های اجتماعی و وضعیت معیشتی خانواده ها از مهمترین عوامل کاهش سطح مطالعه است که موجب “بحران مطالعه” در جامعه شده است.
اندیش اضافه کرد: در شورای پنجم تاکید خاصی بر ایفای نقش در امورات فرهنگی داشته و داریم و تصویب تاسیس پارک فرهنگ و کتاب تبریز که ان شالله یکی از پروژه های ماندگار شهر تبریز در عرصه فرهنگ و هنر خواهد بود، از جمله ی این تلاش هاست.
وی با تاکید بر ایجاد حس نیاز و اشتیاق به مطالعه در میان مردم خاطر نشان شد: پویش و مسابقه “در خانه بمانیم و کتاب بخوانیم” یکی از اقدامات موثر فرهنگی مدیریت شهری در ایام شیوع بیماری کرونا می باشد که مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است. اندیش افزود: درخواست من از متولیان این پویش این است که اقدامات این چنینی را بعد از کرونا هم ادامه دهند و آن را محدود به این دوران نکنند. قطعا در صورت ادامه دار بودن این تلاش ها، نتایج مثبت آن را در جامعه خواهیم دید.


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  16
 
 اسلایدر