1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 8 ارديبهشت 1399     |     کد : 2182

نایب رئیس شورای شهر تبریز :

ترویح فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از مهمترین‌‌ دغدغه های مدیریت شهری است

نایب رئیس شورای شهر تبریز گفت: پرداختن به مسئله کتاب و کتابخوانی در جامعه یکی از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری به شمار می رود.

سونیا اندیش خاطر نشان کرد: انتظار می رود شهر تبریز با گذشته غنی خود و چهره های فرهنگی برجسته، شعرا، نویسندگان، دانشگاهیان و... مشعل‌دار فرهنگ و کتاب در کشور باشد.
وی افزود: کوتاهی در فرهنگ سازی و توجه به بحث کتاب در پرورش کودکان و نوجوانان در کنار گسترش شبکه های اجتماعی و وضعیت معیشتی خانواده ها از مهمترین عوامل کاهش سطح مطالعه است که موجب “بحران مطالعه” در جامعه شده است.
اندیش اضافه کرد: در شورای پنجم تاکید خاصی بر ایفای نقش در امورات فرهنگی داشته و داریم و تصویب تاسیس پارک فرهنگ و کتاب تبریز که ان شالله یکی از پروژه های ماندگار شهر تبریز در عرصه فرهنگ و هنر خواهد بود، از جمله ی این تلاش هاست.
وی با تاکید بر ایجاد حس نیاز و اشتیاق به مطالعه در میان مردم خاطر نشان شد: پویش و مسابقه “در خانه بمانیم و کتاب بخوانیم” یکی از اقدامات موثر فرهنگی مدیریت شهری در ایام شیوع بیماری کرونا می باشد که مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است. اندیش افزود: درخواست من از متولیان این پویش این است که اقدامات این چنینی را بعد از کرونا هم ادامه دهند و آن را محدود به این دوران نکنند. قطعا در صورت ادامه دار بودن این تلاش ها، نتایج مثبت آن را در جامعه خواهیم دید.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر