1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : سه شنبه 2 ارديبهشت 1399     |     کد : 2175

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز:

اقدامات فرهنگی و هنری شهرداری تبریز متناسب با ایام کرونا

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز از ادامه فعالیت های فرهنگی و هنری شهرداری تبریز متناسب با ایام کرونا با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی خبر داد.


حجت الاسلام و المسلمین احمد حمیدی   با اشاره به اینکه  مراکز فرهنگی و خانه های سلامت بصورت مجازی آموزشهای خودرابه شهروندان انجام میدهند  افزود: در کنار برگزاری کلاس های آموزشی و توانمند سازی، دوره های مجازی روانشناسی و ویژه ی برنامه ی "نشاط در خانه" نیز به همت مربیان واحد فرهنگی و اجتماعی مناطق برگزار می شود.
وی افزود: این معاونت در پی شیوع ویروس کرونا و برای رعایت نکات بهداشتی و عمل به شعار «در خانه بمانیم» با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به شهروندان خدمات فرهنگی هنری ارائه می‌کند.
 معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز برگزاری نمایشگاه مجازی  صنایع دستی خانگی ، نمایش عروسکی بچه ها و عروسک ها در مقابل کرونا  و مسابقه نقاشی هنرآموزان ومربیان مراکز فرهنگی  را در فضای مجازی   ازجمله برنامه هایی عنوان کرد که  توسط مدیریت فرهنگی مناطق دهگانه شهرداری در راستای غنی سازی اوقات فراغت شهروندان تا پایان اردیبهشت ماه  انجام میشود.
وی افزود: شهروندان برای اطلاع از دوره‌های در حال برگزاری و استفاده از کلاس‌هایی که به صورت مجازی در شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود، می‌توانند  با فرهنگسرای نزدیک محل سکونت خود تماس بگیرید.
معاون شهردار ورئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی وورزشی شهرداری تبریز اظهار کرد:  تولید بیش از 120 مورد پوستر و 8 مورد کلیپ و تیزر  کتابخوانی و بسته های آموزشی  با مضمون در خانه بمانیم و پیام های شهروندی با موضوع آشنایی با ویروس کرونا و راه­های انتقال و کارهای پیشگیرانه و همچنین تولید برنامه تلویزیونی ورزش در خانه با مشارکت سازمان فرهنگی  اجتماعی و ورزشی و کلیپ هایی در قالب آموزشی، سرگرمی و تفریحی ویژه کودکان و نوجوانان  وشهروندان  از جمله  کارهایی هستند که توسط مجموعه فرهنگی شهرداری تهیه و در فضای مجازی منتشر شده اند.
معاون شهردار و رئیس‌سازمان فرهنگی‌، اجتماعی و ورزشی‌شهرداری تبریر  افزود: یکی دیگر از این فعالیت‌های فرهنگی، تولید ۴ کلیپ ویدیویی با حضور و هنرنمایی هنرمندان سرشناس و محبوب موسیقی عاشیقی برای قدردانی از کادر پزشکی و درمانی درگیر با ویروس کرونا به عنوان خط مقدم جبهه سلامت است
 حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با اشاره به برگزاری مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی "  #در_خانه_بخوانیم "، گفت: با همراهی بیش از 70 نفر از  هنرمندان و اهالی فرهنگ و ورزش شهر، شهروندان به ماندن در خانه و اقدامات فرهنگی تشویق شدند و  شاهد استقبال چشمگیر شهروندان از این اقدام هستیم.
معاون شهردار ورئیس سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، بخش جدیدی به این مسابقه اضافه شد که طی آن 3 کتاب با عنوان‌های "رمضان، ماه فرصت‌ها"، "یک سبد آسمان" و "راهنمای تغذیه صحیح" در بخش بزرگسالان و کتاب "داستان راستان" در دو جلد و برای بخش کودک و نوجوان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. بخش مربوط به ماه مبارک رمضان شامل جوایز ارزنده و ارزشمندی خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین  ا حمد حمیدی در خصوص استقبال صورت گرفته از این مسابقه خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 24 هزار نفر در مسابقه کتاب‌خوانی "در خانه بخوانیم" شرکت کرده‌اند و این آمار همچنان در حال افزایش است. استقبال همشهریان عزیز در رده‌های سنی و اقشار مختلف به ما در برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی کمک شایانی می‌کند.
وی همچنین از اختصاص دو فرهنگسرای شهرداری تبریز(فرهنگسرای رضوان و فرهنگسرای فرشته) به تولید ماسک  و دوخت البسه محافظ ویژه کادر درمانی کرونا و مشارکت  شهرداری تبریز در سه نقطه دیگر شهر جهت تولید ماسک خبر داد.
.حمیدی در پایان  گفت: امیدوارم با همدلی و همراهی یکدیگر بتوانیم این ویروس منحوس را شکست دهیم و شاهد اجرای برنامه های شاد و مفرح درمراکز فرهنگی و بوستان های شهر باشیم.


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  86
 
 اسلایدر