1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 25 فروردين 1399     |     کد : 2168

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز:

هنرمندان متعهد نقش مهمی در تعالی فرهنگ و هنر دینی دارند

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریززعنوان کرد: هنرمندان متعهد بسیجی نقش مهمی در تعالی فرهنگ و هنر دینی با تأسی از مکتب علوی و عاشورایی در مقابله با هجمه‌های منحط غربی دارند.

 

حجت الاسلام  والمسلمین احمد حمیدی در گفت و گو با ترجمان صبح ضمن تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: با عنایت به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی در طی سالیان، اصلی ترین رسالت و ماموریت بسیج و به تبع آن نیروهای انقلاب، نقش آفرینی و حضور در عرصه های فرهنگی بوده است.

 وی ادامه داد: با در نظر گرفتن اهمیت و نقش تعیین کننده هنر در عرصه جهاد فرهنگی و مقابله با تهاجم جبهه فرهنگی غرب، قطعا هنرمندان انقلابی و متعهد می توانند نقش بسیار مهم، موثر و سازنده ای در این ساحت ایفا کنند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: هنرمندان متعهد بسیجی نقش مهمی در تعالی فرهنگ و هنر دینی با تأسی از مکتب علوی و عاشورایی  در مقابله با هجمه‌های منحط غربی دارند.

معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی، فرهنگی و هنری شهرداری تبریز اذعان داشت: همان طور که حضرت امام رحمت اله علیه فرمودند”هنر دمیدن روح تعهد در کالبد انسان ها است” این جمله نشان دهنده اهمیت مقوله هنر در عرصه تربیت الهی انسان ها است.

حجت الاسلام حمیدی  با بیان اینکه قطعا هر زمان مفاهیم متعالیه اسلامی در چارچوب هنر ارائه شده موفقیت حاصل گردیده است، ادامه داد: این مسیر، مسیر درستی است که تمامی کسانی که در این عرصه احساس مسئولیت کنند، باید وارد شوند و به وظیفه انسانی و الهی خود عمل کنند.

این مقام مسئول در بخشی هم اظهار کرد: هنرمندان انقلابی ایران در این روزهایی که مردم به شیوه‌های گوناگون با شیوع بیماری کرونا درگیر هستندبا حضور پویا و سازنده خود در چنین رویدادهایی علاوه بر اینکه این روزها را با آثار خود در تاریخ ثبت می‌کنند، مایه آرامش، آگاهی، ، دلگرمی و نشاط مردم می‌شوند.

رئیس سازمان اجتماعی، فرهنگی و هنری شهرداری تبریز گفت: یکی از رسالت های نظام مقدس جمهوری اسلامی ماموریت فرهنگی و ترویج موضوعاتی است، همه کسانی که دلبستگی نسبت به این آرمان ها دارند باید پای در میدان بگذارند و تلاش کنند.

وی با بیان اینکه در این راه باید مشارکت اجتماعی را بالاتر ببریم، ادامه داد: به نظرم هرچه بیشتر به سمت کارهایی با مشارکت مردم حرکت کرده تا برنامه ها و رویدادها را مردمی تر و مستقل تر برگزار شود ، در این صورت  به اهداف نزدیک تر خواهیم شد.

معاون  فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز در ادامه ابراز کرد: ایجاد حلقه های معرفت با موضوعات روز، برگزاری نمایشگاه های جذاب فرهنگی در راستای آگاه سازی جوانان، اجرای برنامه های زنده هنری مانند تئاتر خیابانی، برگزاری اردوهای فرهنگی و هنری و  برگزاری جلسات سخنرانی های تخصصی می توانند در راستای ترویج فرهنگ ناب محمدی  تاثیرگذار باشند.

وی اضافه کرد: عصاره بیانیه گام دوم انقلاب باید در فعالیت‌های هنرمندان تحقق پیدا کند تا با روحیه و نگاه انقلابی در عرصه فرهنگ و هنر حضور داشته و نسبت به خنثی سازی هجمه‌های هنری استکبار گام بردارند و از طرف دیگر در راستای ترویج هنر انقلابی توفیق داشته باشند.

حجت الاسلام  والمسلمین حمیدی در بخش دیگر از سخنان خود  اظهار کرد: اصلی ترین تاثیرگذارترین پایگاه و نهاد در پیروزی انقلاب اسلامی، مساجد بوده اند و بزرگان نظام  همیشه بر سنگر بودن مساجد تاکید داشته اند.

معاون شهردار ورئیس سازمان اجتماعی، فرهنگی و هنری شهرداری تبریز ادامه داد: ظرفیت و پتانسیل پایگاه های بسیج و مساجد، می توانند بزرگترین فرصت را در اختیار سازمان بسیج هنرمندان قرار دهند.

وی گفت: سازمان بسیج هنرمندان با ایجاد یا تقویت حرکت ها و برنامه های آموزشی عمومی و تخصصی در این مراکز، می تواند در امر توسعه و کادرسازی فعالان فرهنگی هنری بسیجی به توفیقات عظیمی دست یابد، البته این جریان نباید به مساجد اکتفا کند و حضور تخصصی، مستقل  مردمی در سایر مراکز فرهنگی و هنری و ایفا کردن نقش حمایتی می تواند اثرگذار و مفید باشد.

حجت الاسلام  والمسلمین حمیدی در پایان خاطر نشان کرد: دورشدن هنر به بهانه‌های مختلف از مسجد، موجب خالی شدن مساجد از هنر و تک قطبی شدن این اماکن مذهبی و اجتماعی شده است درحالی‌که ما باید هنر را با مسجد پیوند بزنیم تا به رشد و تکامل هنر در مساجد برسیم.

 


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  13
 
 اسلایدر