1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : پنجشنبه 7 فروردين 1399     |     کد : 2154

مسابقه "در خانه بخوانیم" فضایی مساعد برای غنی سازی اوقات شهروندان تبریزی

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز از استقبال قابل توجه همشهریان از مسابقه کتاب‌خوانی "در خانه بخوانیم" و استمرار اجرای این طرح خبر داد. مسابقه کتاب‌خوانی "در خانه بخوانیم" با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا، تشویق همشهریان برای تداوم حضور در خانه، غنی‌سازی اوقات فراغت و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، توسط این سازمان در ایام نوروز ۹۹ برگزار می‌شود.

در همین راستا حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد حمیدی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به لزوم غنی‌سازی اوقات فراغت همشهریان اظهار داشت: امروز که کشور ما نیز همچون دیگر کشورها درگیر ویروس کرونا بوده و متخصصان امر نیز به لزوم کاهش رفت‌وآمدها و قرنطینه خانگی تأکید دارند، لازم است تا اوقات فراغت و زمان حضور در منزل را با برنامه‌های فرهنگی و آموزشی غنی‌سازی کنیم.

او در خصوص استمرار اجرای طرح "در خانه بخوانیم" گفت: تلاش مجموعه شهرداری ارائه خدمات مختلف به همشهریان عزیز است. در همین راستا علاوه بر اقدامات میدانی به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا، تلاش می‌کنیم در عرصه فرهنگی نیز قدم‌هایی مؤثر برداریم. طرح و مسابقه "در خانه بخوانیم" یکی از این اقدامات فرهنگی است که به عنوان مسابقه کتاب‌خوانی برای اقشار مختلف همشهریان اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدی ادامه داد: خوشبختانه استقبال خوبی از این طرح صورت گرفته است و این امر نشانه اهمیت و جایگاه مطالعه در میان خانواده هاست.

او تصریح کرد: اعطای ۹۹ جایزه برای هر بخش مسابقه به مناسبت فرارسیدن بهار ۹۹ زمینه ای برای به یاد ماندنی تر شدن این تلاش فرهنگی و جمعی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز در پایان گفت: اطلاعات مربوط به برگزاری و فایل کتاب‌های این مسابقه از طریق سایت رسمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، شهریار نیوز و دیگر رسانه‌های رسمی سازمان در شبکه‌های اجتماعی در دسترس عموم همشهریان قرار گرفته است.

مسابقه کتاب‌خوانی "در خانه بخوانیم" در ۴ رده سنی بزرگسالان، نوجوانان، کودکان و ویژه برگزار می‌شود که در هر رده سنی به ترتیب جوایز نقدی ۷ میلیون ریالی، ۴ میلیون ریالی، ۲.۵ میلیون ریالی و ۳ میلیون ریالی برای ۹۹ نفر اهدا خواهد شد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر