1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : سه شنبه 27 اسفند 1398     |     کد : 2152

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز:

کتاب میهمان شهروندان در ایام نوروز خواهد شد

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز گفت: در ایام نوروز و در امتداد کمپین در خانه بمانیم، کتاب میهمان خانه های شهروندان خواهد بود. حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی ‌بابیان  این خبر گفت:طرح کتابخوانی  «درخانه بمانیم کتاب بخوانیم» باهدف ترغیب مردم به ماندن در خانه و با توجه به برطرف کردن بخشی از نیازهای فرهنگی خانواده‌ها در ایام نوروز برگزار خواهد شد.
 
 حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با بیان اینکه ، طرح کتابخوانی «در خانه بمانیم، کتاب بخوانیم» توسط شهرداری تبریز به صورت اینترنتی اجرا می‌شود افزود:  ارتقای سرانه کتابخوانی مهم ترین رکن توسعه فرهنگی و اجتماعی هر جامعه ای به شمار میرود و در  شرایط فعلی جامعه  با تبدیل تهدیدبه فرصت  درجهت ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب و کتابخوانی تلاش خواهیم کرد.

وی با تاکید بر لزوم نهادینه سازی فرهنگ ‌مطالعه تصریح کرد: مجموعه فرهنگی اجتماعی هنری وو ورزشی شهرداری  با بررسی امکانات و ظرفیت های موجود، در تلاش است بهترین بستر را برای این امر سامان دهد و نظر به تاکید و دستور شهردار محترم تبریز، این امر در حال برنامه ریزی است و در بهترین شکل ممکن به مخاطبان و شهروندان ارجمند ارائه خواهد شد.
 معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز خاطر نشان کرد: این کمپین با معرفی کتاب های ارزشمند در چهار بخش کودک، نوجوان، بزرگسال و ویژه برگزار خواهد شد و برای برگزیده های هر بخش جوایزی نقدی در نظر گرفته شده است.

حجت السلام والمسلمین حمیدی اعلام کرد: در این طرح اینترنتی، بر اساس رده‌بندی صورت گرفته، در ۴ رده سنی کتاب ارایه می شود که هر روز صفحات مشخصی از یک کتاب مطالعه و در پایان طرح، در هر کدام از رده های سنی جوایز  بین برندگان توزیع خواهد شد.

حجت السلام والمسلمین حمیدی اعلام کرد: این طرح کتابخوانی با تخصیص 99 جایزه به یمن سال 1399، به برگزیده های چهار بخش یاد شده نفرات برتر خود را خواهد شناخت و با تخصیص جایزه 700 هزار تومانی برای بخش بزرگسال، 400 هزار تومانی برای بخش نوجوان، 300 هزارتومانی برای بخش ویژه و 250 هزار تومانی برای بخش کودک، تلاش خواهد کرد این روند را رقابتی ترکند.

وی افزود: سوالات این مسابقه از طریق پرتالی مشخص طرح و بعد از مطالعه کتاب مشخص شده ، شرکت کنندگان وارد رقابت می شوند.

وی افزود: سوالات این مسابقه از طریق پورتالی مشخص طرح و بعد از مطالعه کتاب مشخص شده ، شرکت کنندگان وارد رقابت می شوند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز عنوان کرد: این کمپین طی روزهای آ تی شروع به کار خواهد کرد.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر