1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : دوشنبه 5 اسفند 1398     |     کد : 2138

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز :

ترویج فرهنگ کتابخوانی‌ از اولویت های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در سال ۹۹

خانواده بزرگ شهرداری تبریز، مبحث کتاب را به عنوان کلیدواژه برنامه های خود در سال 1399 سرلوحه تلاش اثربخش با محوریت اقشار مختلف جامعه قرار داده است.

 

 

 حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی در نخستین جلسه کمیته تخصصی کتاب در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، ضمن بیان این مطلب گفت: با توجه به حساسیت های مقام عظمای ولایت به مساله مطالعه و توریج کتابخوانی در جامعه و همچنین با حمایت شهرداری و کمسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر، مقوله کتاب در برنامه ریزی های مختلف سال آینده مد نظر قرار دارد.
به گفته معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، بخش مهمی از مشکلات و کمبودها در جامعه با توجه و تمرکز بر مساله مطالعه قابل رفع است و می خواهیم از این رهگذار بهره بگیریم
وی افزود: کتاب، زمینه ساز توسعه آموزش و انتقال دانسته ها و اشتراک مفاهیم را فراهم می آورد و به جهت ماهیت ذاتی اش، امکان بهره مندی اقشار مختلف را نیز فراهم می آورد.
حمیدی، به نقش شهروندان در این مورد اشاره کرد و افزود: در سال آتی با همراهی شهروندان فهیم و فرهنگ دوست تبریزی، گامهای مهمی در این رابطه برمی‌داریم تا شاهد افزایش سرانه مطالعه و اثربخشی آن در زندگی شهروندان و در نهایت تعالی میهن عزیزمان باشیم.
معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز  با اشاره به اولویت های فرهنگی و اجتماعی  گفت: آموزشهای شهروندی ، پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی ، تحکیم بنیان خانواده ، ایجاد  نشاط اجتماعی  و امید به آینده، توسعه و ترویج  کتابخوانی و توسعه ورزش همگانی از اهداف فرهنگی اجتماعی هنری و ورزشی شهرداری تبریز هستند  که باید با راهبردهای فرهنگی خلاقانه در راستای نیل به این  اهداف گام برداریم.
حمیدی در خاتمه ابراز امیدواری نمود برنامه های مرتبط با کتاب با برنامه ریزی صورت گرفته در این کمیته که متشکل از نیروهای متخصص معاونت و سازمان در حوزه مطالعه و کتاب است، و همچنین همراهی همکاران معاونت فرهنگی و اجتماعی، همکاران سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، نیروهای فرهنگی و مربیان مراکز فرهنگی و همکاران علاقه مند در این خصوص شاهد طراحی برنامه های دقیق و اجرایی به نفع شهر و کشورمان باشیم.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر