1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 26 بهمن 1398     |     کد : 2135

تفاهم نامه همکاری شهرداری های اصفهان و تبریز به امضا رسید

تفاهم نامه همکاری های فرهنگی بین شهرداری های اصفهان و تبریز، به امضای معاونین فرهنگی اجتماعی و روسای سازمان های فرهنگی اجتماعی ورزشی دو شهر رسید.

 

این تفام نامه که سندی برای افزایش همکاری های فی مابین خواهد بود، زمینه ساز گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی خواهد بود و گامی موثر در پیوند هر چه بیشتر و عمیق تر شهروندان دو شهر را منجر خواهد شد.

عیدی، معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در آیین امضای این تفاهمنامه گفت: هیچ تفاوتی بین تبریز و اصفهان نیست و هر دو یک شهرند؛ شهرهایمان دو دیده بینای وطن هستند.

او افزود: تبریز ورد هر روزه زبان ماست؛ به خاطر مقبره صائب تبریز، به خاطر خیابان تبریز، کوی تبریزی ها، و محله آذربایجانی های اصفهان که همگی از معابر اصلی و پرتردد شهر اصفهانند.

او اظهار داشت: مایه مسرت ماست که در جهانشهر تبریز، میهمان بودیم و میزبانی دلگرم کننده‌ تبریزی ها، به منش و روش، شما دل بستیم.

عیدی ابراز امیدواری کرد: امید که شب فرهنگی اصفهان در تبریز، زمینه ساز گفتگویی میان شهرها و شهروندان باشد تا بدین وسیله بوستان وطن را معطر کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حمیدی؛ معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز نیز در همین آئین گفت: خوشحالیم که برگزاری نخستین شب اصفهان در کشور، با میزبانی تبریز همراه شد.

او افزود: تبریز شهر سرداران شهید، ادبا، شعرا، رجال سرشناس و بسیاری دیگر است که به ایران عظمت بخشیده اند.

حجت الاسلام احمد حمیدی گفت: رخدادهای مشابه به همبستگی ملی کمک خواهد کرد و ایران با همه تنوع فرهنگی و اقلیمی اش، می‌تواند به بهترین شکل، میزبان چنین رخدادهایی باشد.


حجت الاسلام احمدحمیدی  با اعلام  اینکه شب فرهنگی تبریز دراصفهان نیز در مرداد ماه سال آتی برگزار خواهد شد افزود همبستگی و وحدت ملی،  معرفی وشناخت ظرفیت‌های هنری دو شهر تاریخی و فرهنگی تبریز واصفهان، تقویت تعاملات فرهنگی و اجتماعی و هنری و استفاده از تجربیات همدیگرو کشف وجذب علاقه مندان به نگارگری اسلامی و هنرهای تجسمی از مهمترین اهداف برگزاری شب فرهنگی است.

او افزود: برگزاری شب های  فرهنگی در کنار شناسایی فرهنگ قومیت ها و تعامل هنرمندان خطه های مختلف با یکدیگر، عاملی مهم در جذب گردشگر و سودآوری های اقتصادی است که ضرورت توجه هر چه بیشتر به چگونگی برپایی چنین رویدادهایی را می طلبد


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  31
 
 اسلایدر