1394

 
 پیوندها
 
تاریخ : شنبه 12 بهمن 1398     |     کد : 2120

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز:

تدارک 310 برنامه به‌مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب در تبریز

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز خبر داد: شهرداری تبریز بر مبنای تعمیق معارف انقلاب در میان عموم جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان 31۰ عنوان برنامه در دهه فجر  تدارک دیده است.


حجت الاسلام والمسلمین با اعلام این خبر گفت: فضاسازی محیط شهری و ایجاد طاق‌های نصرت در مسیر راهپیمایی و سطح شهر،  دیدار و تجلیل خانواده معظم شهدا، برگزاری یادواره های  شهدا، برگزاری 41 مورد محفل انس با  قرآن، برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن کریم، برگزاری مسابقات و همایش‌های علمی، هنری، فرهنگی و ورزشی برای خانواده‌ها و جوانان و  پرسنل شهرداری و ده‌ها برنامه دیگر، از جمله برنامه‌های فرهنگی شهرداری تبریز خواهد بود.
وی افزود: با توجه به ضرورت  انتقال واقعیت‌های دوران انقلاب به  نسل چهارم در میان هجمه‌های شدید دشمنان برای مواجهه با انقلاب اسلامی، رویکرد برنامه شهرداری تبریز بر اساس روایت گفتمان انقلاب اسلامی بوده تا بتوانیم در پس این برنامه ها  واقعیت‌های دیروز، دستاوردهای امروز و چشم‌انداز آینده را به نسل حاضر  ارائه دهیم.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز  اظهار کرد: در برنامه‌های دهه فجر امسال ضمن نگاه انقلابی، موضوع گام دوم انقلاب ، جهاد و مقاومت و اربعین شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به‌طور ویژه دیده شده است.
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی خاطرنشان کرد: دهه فجر امسال با یک ویژگی‌ها و برنامه‌ریزی خاصی برای ایجاد نشاط معنوی  بیشتر و در راستای الگوسازی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای نسل جوان همراه بوده و حال و هوای ویژه‌ای خواهد داشت.
معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز ،برگزاری 15همایش قرآنی و فرهنگی، 15 مسابقه علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی، 11 نمایشگاه دستاوردها وتوانمندیهای انقلاب ، 41ایستگاه مشاوره روحی، روانی، حقوقی و سلامت در مراکز فرهنگی ، ویژه برنامه های شهرداران مدارس در مدارس ،20جلسه گفتمان انقلاب و بصیرت افزایی، سلسله نشستهای دستاوردهای انقلاب با عنوان روز روشن، برگزاری 10محفل ادبی روایتگری و خاطره گویی  انقلاب را از دیگر برنامه های دهه فجر اعلام کرد.
حجت الاسلام و المسلمین  احمد حمیدی با بیان اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با همکاری مناطق دهگانه شهرداری  نیز 41جشن‌ حماسی انقلاب را در سطح شهر  برگزارخواهد کرد  افزود: بزرگداشت شهید والامقام سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش اجرای ویژه‌برنامه «انقلاب اسلامی به روایت هنر» در موضوعات شعر، سرود،تئاتر، نمایش و  70 برنامه در قالب اکران فیلم با مضامین انقلابی و دفاع مقدس  در سالن های آمفی تئاتر شهرداری  از دیگر برنامه های تدارک دیده شهرداری در ایام دهه فجر  امسال به شمار میروند .
وی  با اشاره به اینکه چهلمین روز شهادت سردار دل‌ها، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی هم زمان با روز پیروزی انقلاب اسلامی است گفت: به همین خاطر در روز 22 بهمن ماه، برنامه‌های ویژه‌ای را به منظور گرامیداشت یاد این شهید بزرگوار و نیز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهر تدارک دیده‌ایم.


نوشته شده توسط   نسرین زرافشان    تعداد بازدید  23
 
 اسلایدر