1394
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 6 بهمن 1398     |     کد : 2115

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز:

ایام فاطمیه فرصت مناسبی برای تبیین مکتب فاطمی است/ ویژه برنامه های  فرهنگی در ایام فاطمیه در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی کامل مکارم اخلاق و سبک زندگی اسلامی است از اجرای ویژه برنامه های  فرهنگی در ایام فاطمیه در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز خبرداد.حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با بیان اینکه ایام فاطمیه فرصت مناسبی برای تبیین مکتب فاطمی است،ادامه داد: برنامه‌هایی را به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) در فرهنگسراهای شهرداری تبریز  برنامه‌ریزی کردیم که تفاوتی با سال‌های قبل دارد و آن همراه شدن ایام فاطمیه با آیین گرامیداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش است.
حمیدی ادامه داد: براین اساس در تلاشیم تا محتوای برنامه‌های قرآنی اجرایی ایام فاطمیه در مراکز فرهنگی شهرداری با شهادت سردار عجین شود چرا که حاج قاسم سلیمانی محصول و نتیجه حماسه فاطمی است.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری  ،نشست های تبیینی در رابطه با شخصیت والا و معنوی حضرت زهرا سلام الله علیها و بیان ویژگی های اخلاقی ایشان، نشست های تخصصی سبک زندگی فاطمی ، محافل قرآنی از قبیل محفل انس و کرسی تلاوت، قرائت و تفسیر حدیث کساء  و مراسم  عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س)در فرهنگسرای بزرگ الغدیر را  از مهمترین این برنامه ها برشمرد.
حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی اظهارکرد: مهم ترین ویژگی و سیره اخلاقی حضرت زهرا (س) ولایتمداری ایشان بود و علیرغم این که ایشان در همه زمینه‌ها مانند عبادت و راز و نیاز، خانه‌داری، فرزندپروری و ... سرآمد بودند اما آن چیزی که در وجود ایشان تبلور یافت دفاع از ولایت و امامت بود و این درس مهمی برای ماست که در همه شرایط از امام زمان خود پیروی کنیم.
وی با تاکید بر الگوگیری از حضرت فاطمه زهرا(س) در جامعه بیان کرد: باید در ایام فاطمیه با برنامه‌ریزی‌های اساسی و لازم در راستای تبیین ارزش‌ها و آرمان‌های اهل بیت(ع) و حضرت زهرا(س) تلاش کنیم تا بتوانیم شاهد ترویج سبک و سیره ائمه و معصومین باشیم.


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر